BIOGRAFIA

Zespół Lombard powstał w 1981r. w Poznaniu i przez cztery już prawie dekady wypracował sobie status legendy polskiej muzyki pop-rockowej. Lombard nagrał kilkanaście płyt sprzedanych w nakładzie kilku milionów egzemplarzy w m.in.: Śmierć dyskotece, Live, Szara maść, Anatomia, Wolne od cła, Kreacje, Największe przeboje ’81-’91, Afryka, Deja’Vu , Live 20 lat – Przeżyj to sam, pierwsze DVD w historii zespołu z wielokrotnie nagradzanym spektaklem multimedialnym o historii Polski, historii Solidarności – W hołdzie Solidarności – drogi do wolności (Show Time Music Production 2008) wydane pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, ShowTime (Show Time Music Production 2010) płyta zawierająca 10 kompozycji związanych z zaangażowaniem zespołu w sprawy społeczne czy LOMBARD SWING (Show Time Music Production 2016), na której znalazły się wybrane przeboje zespołu Lombard w zaskakujących swingowych, jazzowych aranżacjach z towarzyszeniem Big Bandu Jana Zeylanda i Hanseatica Chamber Orchestra.

Zespół Lombard wylansował wiele dobrze znanych i lubianych przebojów: Przeżyj to sam, Szklana pogoda, Nasz ostatni taniec, Dwa słowa, dwa światy, Droga Pani z Telewizji, Diamentowa kula, Śmierć dyskotece, Kto mi zapłaci za łzy, Kryształowa, Szara maść, Taniec Pingwina na szkle, Adriatyk, ocean gorący, Gołębi puch, Deja’Vu, Patrz!Patrz!, Road to freedom, Musical, Życzę Ci miłego dnia i wiele innych, które śpiewają kolejne pokolenia fanów dobrej muzyki.

Od 1981 roku liderem zespołu Lombard jest Grzegorz Stróżniak, charakterystyczny wokalista grający na instrumentach klawiszowych, kompozytor i aranżer zespołu, w tym ponadczasowego hymnu pokoleń „Przeżyj to sam” jednego z największych przebojów polskiej muzyki wszech czasów. Wielokrotnie wybierany wokalistą roku, nagradzany za swoje kompozycje. Na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1984 roku otrzymał II nagrodę za kompozycję „Szklana pogoda”. Grzegorz Stróżniak nigdy nie zamykał się w obrębie jednego gatunku. W muzyce Lombardu rozbrzmiewają jego fascynacje instrumentami klawiszowymi, syntezatorami, barwami elektronicznymi. Zaskakuje jako aranżer na przemian rockowym graniem, łagodnym popem, rapem czy wręcz nu metalem. Jest muzykiem poszukującym, idących z duchem czasu, dlatego nie można zarzucić mu kopiowania samego siebie, korzystania ze sprawdzonych patentów. Grzegorz Stróżniak skomponował również muzykę do czterech musicali, które wystawiane były na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu: „Łyżki i księżyc”, „Ujrzana we śnie Vasavadatta”, „W krainie kłamczuchów” dla dzieci i „Zęby” do tekstów Marka Koterskiego. Muzyka Lombardu, którą tworzy i muzycy, których zaprasza do współpracy, inspirowali kolejne utwory, płyty, projekty.

Pierwszy skład zespołu, zmienił się już w 1981 roku. Byli tacy muzycy, którzy w Lombardzie grali zaledwie kilka miesięcy i tacy, którzy zagrzewali miejsce na kilka lat. Skład zmieniał się tak jak toczyły się ludzkie losy. W niektórych przypadkach zmiany podyktowane były osobistymi ambicjami, oczekiwaniami, rozczarowaniami, czasem zwykłymi życiowymi wyborami. Warto wspomnieć dawnych muzyków zespołu Lombard, gitarzystów: Jeremiego Sajkowskiego, Piotra Zandera, Jacka Królika, Pawła Klimczaka, Sławka Kosińskiego, basistów: Zbigniewa Forysia, Hekryka Barana, Michała Burzymowskiego, Grzegorza Warchoła, perkusistów: Przemysława Pahla, Wojtka Aniołę, Włodka Kempf’a, Artura Malika, Pawła Świcę, Michała Kwapisza, Daniela Patalasa, Łukasza Frąckowiaka, Mirka Kamińskiego. W latach ’80 w zespole Lombard śpiewały dwie wokalistki: Wanda Kwietniewska, która w 1982 roku założyła zespół Banda i Wanda i Małgorzata Ostrowska, która w 1991 roku rozpoczęła działalność solową. W 1994 roku, po kilkuletniej przerwie Grzegorz Stróżniak reaktywował Lombard bez wokalistek, a w 1999 roku wokalistą zespołu została obdarzona niezwykłym głosem i charyzmą Marta Cugier. Skład zespołu uzupełniają: Łukasz Luki Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Maksymilian Mińczykowski – perkusja.

Do muzyki Grzegorza Stróżniaka, przebojów zespołu Lombard teksty pisali najwięksi Polscy tekściarze: Andrzej Sobczak, Marek Dutkiewicz i Jacek Skubikowski. Od 1999 roku autorką tekstów jest wokalistka Marta Cugier.
Historia zespołu Lombard nie jest łatwa. Były momenty kiedy ważyły się losy dalszego funkcjonowania Lombardu. Szczególnie ciężkie były dla zespołu lata ’90, gdy kształtował się nowy rynek muzyczny w Polsce, po przemianach ustrojowych, ale i nowy wizerunek zespołu Lombard z wokalistką Martą Cugier.
Po 20 latach ciężkiej pracy i walki, udało się umieścić zespół LOMBARD w panteonie najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki pop rockowej. Zespół LOMBARD w swojej historii zagrał ponad 2500 tysiąca koncertów w Polsce i dla Polonii na całym świecie. Koncerty i spotkania z fanami zajmują bardzo ważne miejsce w sercach liderów i muzyków zespołu. Koncerty są energetyczne, pełne pozytywnych emocji ale i refleksji. Dzięki współpracy z profesjonalną ekipą realizatorów koncerty zespołu Lombard są dopracowane zarówno dźwiękowo jak i oświetleniowo: Mirek Wdowczyk – realizacja dźwięku, Łukasz Jarmuziewicz – realizacja świateł, Łukasz Migdał Migdalski – realizacja sceny.

Lombard jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził do koncertu multimedia zsynchronizowane z grafikami, teledyskami i wizualizacjami. Pierwszy taki koncert nazwany LOMBARD show z trzema ekranami i rzutnikami zagrał w Gdańsku w 2001 roku na zaproszenie LG. Od tego czasu koncerty z ekranami, z czasem diodami czy kurtynami ledowymi stały się standardem.
Lombard stworzył 5 multimedialnych projektów koncertowych:

  • LOMBARD SHOW
  • DROGI DO WOLNOŚCI
  • SWING
  • MUZYKA BEZ GRANIC
  • ACOUSTIC

Przez ostatnich 20 lat zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach i imprezach w Polsce i dla Polaków za granicą przed kilkumilionową publicznością: Sopot Festiwal „Przeżyj to sam – czyli przeboje z przebojami” – TVP1; Poland on the Pier – Chicago, Salute to Solidartity Los Angeles; Kraków „Wianki z POLSAT”; Chicago „Poland on the Pier” pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych – TV POLONIA; 25 lat Video Studio Gdańsk „Cały ten czas” pod patronatem Prezydenta RP – TVP1; Gdańsk „Zaczęło się w Polsce” pod patronatem Prezydenta RP – TVP1; 26 rocznica pacyfikacji kopalni Wujek „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności” Katowice; Kielce „Sabat czarownic” – TVP2; BERLIN „SALUTE TO SOLIDARITY” pod patronatem Ministerstwa Kultury Niemiec – TV POLONIA; Trasa koncertowa XXX LAT NSZZ SOLIDARNOŚĆ Polska i Europa: Czechy, Austria, Litwa, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Białoruś; Warszawa Teatr Wielki „NOBEL ’84” – koncert dla Lecha Wałęsy – POLSAT; Sopot Top of the top Festival – POLSAT; GDYNIA Sylwester z POLSAT; 35 lat NSZZ Solidarność „My Naród” TVP1; Białystok „Solidarni z Polakami na Białorusi” – TV POLONIA; TOP Łódź Festival „Legendy polskiej muzyki” – POLSAT; KFPP w Opolu TVP; Moja Niepodległa Warszawa TVP; Sopot Top of the Top Festival TVN; STO LAT POLSKO Royal Albert Hall LONDYN najsłynniejszej Sali koncertowej na Świecie. Zespół Lombard znany jest również ze swojej działalności na rzecz potrzebujących. Od 1999 roku Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak wspierają CARITAS, WOŚP, Olimpiady Specjalne Polska, Fundację Ufność, Drużynę Szpiku, Szlachetną Paczkę oraz inne organizacje i instytucje działające na rzecz drugiego człowieka. Za swoją działalność otrzymali wiele nagród i wyróżnień w tym m.in. : UBI CARITAS, Pomocna dłoń CARTIAS, Nagroda specjalna Olimpiad Specjalnych Polska.

W 2019 roku zespół LOMBARD, na wniosek przyjaciół ze Związku Podhalan, otrzymał wyróżnienie państwowe GLORIA ARTIS za promocję na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.
W 2021 roku LOMBARD świętuje 40 rocznicę swoich urodzin niezwykłym projektem LOMBARD 40/40.


2021

Zespół Lombard realizuje projekt z okazji jubileuszu powstania zespołu LOMBARD 40/40 z Funduszu Wparcia Kultury. Projekt to połączenie różnego sposobu wyrażania artystycznego.

  • 18.05.2021 premiera singla „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”
  • 20.07.2021 premiera koncertu jubileuszowego online LOMBARD 40/40
  • 18.08.2021 Lombard obchodził jubileusz powstania na Sopot Top of the Top Festival z transmisją w telewizji TVN
  • 3.09.2021 Lombard świętował 40 lat powstania na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu
  • 6.10.2021 koncert dla Instytutu Polskiego w Brukseli
  • 6.10.2021 premiera koncertu historycznego, multimedialnego Roads to freedom

2020

W marcu 2020 roku wybuchła pandemia covid-19, z tego powodu wszystkie koncerty artystów na całym świecie zostały odwołane. Zespół Lombard włączył się we wspieranie Polaków w lockdownie. Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak zagrali kameralny koncert z pracowni Lombard’u. Zespół włączył się we wszelkie akcje pomocowe w sieci;

  • 05.2020 odbyła się internetowa premiera utworu „Świat się zatrzymał” muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marta Cugier
  • 07.2020 – zespół Lombard zagrał koncert na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach akcji wspierania artystów różnych pokoleń.
  • 10.2020 – zespół Lombard przystąpił do realizacji projektu ROADS TO FREEDOM z okazji odsłonięcia pomnika NSZZ SOLIDARNOŚĆ w Brukseli przy siedzibie NATO.
  • 10.2020 – zmienił się skład zespołu Lombard – Marta Cugier – śpiew, Grzegorz Stróżniak – śpiew, instr. klaw., Łukasz Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Bartek Krawczak – perkusja;

2019

2019 rok był jednym z najlepszych sezonów koncertowych w historii zespołu Lombard.

  • 13.08.2019 roku zespół Lombard wystąpił podczas Sopot Top of the Top Festival z transmisją w telewizji TVN.
  • 24.08.2019 roku na V Zjeździe Karpackim w 100-lecie Związku Podhalan w Polsce, zespół LOMBARD otrzymał wyróżnienie ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS. Na wniosek Związku Podhalan za promowanie polskiej kultury, tradycji i postawę patriotyczną. Za szacunek do tradycji i kultury góralskiej. W dowód przyjaźni.
  • 19.10.2019 roku zespół Lombard wziął udział w marszu TAK DLA TRANSPLANTACJI w Zakopanem, organizowanym przez Śląskie Centrum Chorób serca w Zabrzu pod patronatem Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

2018

W 2018 roku zespół Lombard koncertował w całej Polsce, ale i poza granicami.

  • 1.11.2018 zespół Lombard wziął udział w koncercie „100 lat Polska”. Koncert organizowany przez Polaków w Wielkiej Brytanii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się w słynnej na całym świecie sali Royal Albert Hall w Londynie. Zespół Lombard na finał wydarzenia wykonał „Mury” Jacka Kaczmarskiego we własnym opracowaniu i „Przeżyj to sam” przyjętym owacjami na stojąco.
  • 11.2018 miała premierę płyta „Moja Niepodległa”, wśród utworów patriotycznych znalazła się piosenka „Przeżyj to sam’ w wykonaniu Marty Cugier i Grzegorza Stróżniaka oraz chóru Gospel, która swoją premierę miała w Teatrze Polskim w Warszawie. Koncert transmitowała TVP;
  • listopad 2018 – odbyła się premiera singla „Mury” zadedykowana Jackowi Kaczmarskiemu autorowi tekstu i bardowi Solidarności.
  • 28.12.2018 – zespół Lombard wystąpił na Stadionie Lecha w Poznaniu z okazji 100 rocznicy wybuchu powstania Wielkopolskiego. Koncert transmitowała telewizja TVN;

2017

Zespół Lombard koncertował kontynuując świętowanie jubileuszu swojego powstania. Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w Polsce, wśród nich:

  • 02.2017 – koncert podczas jubileuszowej Gali Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych
  • 30.04.2017 – wymarzony koncert w Teatrze Wielkim w Poznaniu „Muzyka bez granic” z towaryzszeniem Big Bandu i CoOperate Orchestra
  • 30.05.2017 – koncert w programie telewizyjnym Od Opola do Opola z transmisją w TVP
  • 02.06.2017 – Marta Cugier wokalistka zespołu Lombard, była wielokrotnie cytowana w portalach internetowych m.in. wpolityce.pl, wp.pl, onet.pl, dziennikach i tygodnikach: Wprost i wSieci. Wszystko zaczęło się od wywiadu udzielonego dla wpolityce.pl na temat KFPP w Opolu 2017. Fragmenty tej wypowiedzi znajdują się we wSieci w artykule Pani Marzeny Nykiel pt. „Ukraść Opole” str.18. W najnowszym numerze WPROST Marta odpowiedziała na pytania Pana Marcina Cichońskiego, a jego fragmenty ukazały się w artykule „Zakazane piosenki” na str.24.
  • 04.07.2017 – ukazał się obszerny wywiad z Grzegorzem Stróżniakiem w „Kulturalnik Poznański”
  • 08.08.2017 – zespól Lombard wystąpił na „Festiwalu Letniego Nieba” w Kielcach
  • 28.10.2017 – zespół Lombard popłynął promem StenaLine, gdzie wziął udział w Festiwalu MUZYKA NA FALI

2016

  • 01.04.2016 – odbyła się internetowa premiera płyty LOMBARD swing.
  • 04.03.2016 – zespół LOMBARD, Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak wypowiedzieli się w głównym wydaniu Wiadomości TVP1.
  • 09.02.2016 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak byli gośćmi specjalnymi benefisu 40-lecia pracy artystycznej Mariusza Puchalskiego uznanego i uwielbianego aktora Teatru Polskiego w Poznaniu.
  • 24.01.2016 – w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się premiera jubileuszowej płyty LOMBARD swing czyli największe przeboje w nowej odsłonie muzycznej.
  • 24.01.2016 – w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się inauguracja 35 rocznicy powstania zespołu LOMBARD. Zespół LOMBARD zagrał koncert z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii w Szczecinie i Big Bandu pod dyr Jana Zeylanda pt. LOMBARD W FILHARMONII „muzyka bez granic”.
  • 01.01.2016 – w legendarnym Tygodniku Solidarność ukazał się wywiad z zespołem LOMBARD pt. W Polsce jest demokracja. Rozmowę przeprowadziła Iza Kozłowska.
  • 01.01.2016 – rozpoczął się rok w którym zespół LOMBARD będzie świętował 35 rocznicę powstania.

2015

  • 24.12.2015 roku na antenie Kino Polska Muzyka odbył się przedpremierowy pokaz projektu koncertowego i wydawniczego LOMBARD swing. Program uzyskał rekordową oglądalność stacji w grudniu 2015 roku.
  • 18.12.2015 – partnerem wydawnictwa LOMBARD swing została Firma JBL Polska.
  • 13.12.2015 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak wydali oświadczenie w którym przeciwstawili się wykorzystaniu utworu „Przeżyj to sam” (muz. Grzegorz Stróżniak ) w wykonaniu zespołu Lombard przez nowo powstałą organizację polityczną Komitet Obrony Demokracji, co było szeroko komentowane w mediach. Zespół wystąpił m.in. w głównym wydaniu Wiadomości TVP oraz udzielił wywiadu dla Tygodnika Solidarność, Polska The Times, Gazeta Wyborcza, Onet.pl.
  • 7-9.12.2015 – w Centrum Konferencyjnym Toscania we Włoszakowicach odbyła się rejestracja programu LOMBARD swing dla Kino Polska Muzyka.
  • 28.11.2015 – partnerem projektu LOMBARD swing została Firma Próchnik i Rage Age.
  • 18.09.2015 – w pięknych wnętrzach Piano Bar restaurant & cafe w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się rejestracja filmu promocyjnego LOMBARD swing – nowa muzyczna odsłona zespołu oraz sesja zdjęciowa do projektu.
  • 31.10.2015 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak byli gośćmi specjalnymi programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo w telewizji POLSAT w którym Michał Kwiatkowski wcielił się w postać lidera zespołu Lombard i wykonał utwór wszech czasów „Przeżyj to sam”.
  • 09 – 11.2015 przez 3 miesiące w Studio Mirek Wdowczyk w Rokietnicy trwała sesja wokalowa płyty LOMBARD swing.
  • 4.09.2015 – w 36 nr legendarnego Tygodnika Solidarność poświęconemu XXXV rocznicy NSZZ Solidarność ukazał się wywiad z Martą Cugier i Grzegorzem Stróżniakiem autorstwa Izabeli Kozłowskiej Rozmowa z zespołem LOMBARD „Z prądem płyną śmieci”.
  • 29.08.2015 – zespół LOMBARD wystąpił podczas prestiżowego koncertu transmitowane przez TVP1 MY NARÓD z okazji XXXV Rocznicy NSZZ SOLIDARNOŚĆ, związków zawodowych, które zmieniły bieg historii Polski i Świata. Pod sceną zgromadził się kilkudziesięciotysięczny tłum ludzi z całej Polski manifestujących swój patriotyzm. Koncert odbywał się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Lombard wykonał swoje dwa największe przeboje: „Przeżyj to sam” i „Szklana pogoda”, a finałem koncertu był napisany na cześć Solidarności utwór zespołu Lombard z płyty ShowTime – „Road to freedom”.
  • 9.08.2015 – zespół LOMBARD wystąpił na TOP ŁÓDŹ FESTIWAL pt. Legendy Polskiego Rocka. Zespół Lombard zagrał swoje trzy największe przeboje: „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda” i „Deja’vu – to już było”. Oprócz Lombard’u na scenie pojawili się: Kukiz i Piersi, Proletaryat, Wanda i Banda, Big day, Kobranocka, IRA, Rezerwat, Turbo, Róże Europy, Urszula, Martyna Jakubowicz, Sztywny Pal Azji. Koncert transmitowała telewizja POLSAT
  • 3.10.2015 – Koncert Solidarni z Białorusią i Polakami na Białorusi. Władze Białorusi nie zgodziły się na koncert zespołu Lombard „Drogi do wolności” w Grodnie z okazji 10 rocznicy Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys, w związku z tym koncert został zorganizowany w Białymstoku. Kilka tysięcy osób zgromadziło się pod sceną, wśród publiczności nie zabrakło Andżeliki Borys, która przywiozła do Białegostoku ponad tysiąc członków Związku.
  • 04.2015 – odbył się konkurs zespołu LOMBARD na najlepszy teledysk do utworu „Życzę Ci miłego dnia” z płyty ShowTime zrealizowany przez fanów. Najciekawsze zostały nagrodzone płytą i umieszczone na portalu FB zespołu LOMBARD. Laurenami zostali: Centrum Konferencyjne Toscania, dziennika z Naszego dziennika w New York, Dzieciaki z Kwilcza i Rodzina z Rokietnicy.
  • 01-12.2015 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów LOMBARD SHOW w całej Polsce: koncerty plenerowe, imprezy zamknięte, eventy, wsparł swoim występem kilka inicjatyw charytatywnych.

2014

  • 31.12.2014 – zespół LOMBARD przywitał Nowy Rock w ZAKOPANEM.
  • 24.12.2014 – utwór „Przeżyj to sam” (muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Andrzej Sobczak) zespołu Lombard znalazł w pierwszej trójce polskich przebojów wszech czasów KINO POLSKA MUZYKA. Przegrywając o włos z „Autobiografią” zespołu Perfect i „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.
  • 22.11.2014 – zespół LOMBARD zagrał na największym polskim Festiwalu w Niemczech Info&Tips w wypełnionej po brzegi Pilzner Arena w Oberhausen wraz z zespołem Piersi, Sylwią Grzeszczak i Margaret.
  • 11.2014 – Płyta „Śmierć dyskotece” z 1983 roku znalazła się wśród 25 najważniejszych okładek WinyLOVE’ych w historii polskiej muzyki i trafiła do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
  • 04.10.2014 – Grzegorz Stróżniak był gościem honorowym na premierze spektaklu „Łyżki i księżyc” do którego w 1984 roku skomponował muzykę dla Teatru Polskiego w Poznaniu. Premiera odbyła się we Wronieckim Centrum Kultury a wystawili go członkowie grupy teatralnej Odgrywane Kapsle.
  • 04.10.2014 – Marta Cugier wystąpiła charytatywnie w Opalenicy dla Olimpiad Specjalnych Polska.
  • 09.2014 – ukazał się wywiad z Martą Cugier pt. Spełnienie pięknego snu udzielony Istvanowi Grabowskiemu.
  • 09.2014 – Polskie Nagrania wznowiły winylowe wydanie pierwszej płyty zespołu Lombard „Śmierć dyskotece” z 1983 roku.
  • 07.09.2014 – zespół LOMBARD zagrał charytatywny koncert w Oleśnicy z okazji VII Dnia Osób z Niepełnosprawnością.
  • 24.08.2014 – zespół LOMBARD zagrał podczas finału akcji CARITAS „Tornister pełen uśmiechów” w Przemyślu. Koncert transmitowała TVP1.
  • 03.08.2014 – zespół LOMBARD wystąpił podczas Festiwalu NA FALI transmitowanego przez TVP2 i Radio ZET. Lombard wziął udział w konkursie Przebojowe duety. Marta Cugier zaśpiewała największy przebój zespołu LOMBARD „Szklana pogoda” w duecie z debiutantem Kubą Leciej.
  • 04.06.2014 – zespół LOMBARD zagrał spektakl „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności” w Ostrowie Wielkopolskim z okazji ogólnopolskich obchodów rocznicy 25 lat WOLNOŚCI w Polsce.
  • 06.2014 – zespół LOMBARD zagrał mini trasę koncertową ze swoim spektaklem „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności” organizowaną przez Województwo Małopolskie pt. Dziękujemy za wolność z okazji 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce.
  • 05.06.2014 – „Szklana pogoda” zespołu Lombard, kompozycja i aranżacja Grzegorza Stróżniaka do tekstu Marka Dutkiewicza, znalazła się w gronie 15 najważniejszych utworów w historii KFPP w Opolu.
  • 04.06.2014 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak otrzymali, z rąk Prezydenta Miasta Ostrowa Wlkp. Jarosława Urbaniaka i Przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Lisieckiego, medale za projekt „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności” wybite z okazji 300-lecia relokacji miasta Ostrów Wielkopolski. Nagrodę tą otrzymali również członkowie NSZZ Solidarność z regionu oraz zespół Big Cyc.
  • 26.04 – 11.05.2014 – zespół LOMBARD zagrał 8 koncertów dla Polonii w USA: Chicago, Cleveland, New York, New Britain, New Jersey, San Diego, Orange, Las Vegas.
  • 22.02.2014 – zespół LOMBARD – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak byli gośćmi specjalnymi 14 BALU WIETRZNEGO RADIA Chicago i wręczyli nagrody POLONUSY 2014.
  • 01-12.2014 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów LOMBARD SHOW w całej Polsce: koncerty plenerowe, imprezy zamknięte, eventy, wsparł swoim występem kilka inicjatyw charytatywnych.

2013

  • 31.12.2013 – zespół LOMBARD przywitał Nowy Rock z telewizją POLSAT w Gdyni. SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW osiągnęła rekordową oglądalność 4 milionów widzów.
  • 12.12.2013 – w Hotelu Le Regina w Warszawie odbyła się Konferencja prasowa SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW z TELEWIZJĄ POLSAT. Lombard reprezentowała Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak – liderzy i wokaliści zespołu.
  • 10.11.2013 – zespół LOMBARD wystąpił w Żaganiu dla 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Wojska Polskiego.
  • 23.07.2013 – zespół LOMBARD wystąpił na Sopot TOP OF THE TOP FESTIWAL w koncercie „Przełomowe lata ’80. Life is life”. transmitowanym prze telewizję POLSAT.
  • 22.06.2013 – zespół LOMBARD zagrał na największym festiwalu w Kielcach SABAT CZAROWNIC transmitowanym przez TVP2. Reżyserem koncertu był Leszek Kumański. Oprócz zespołu Lombard wystąpił m.in. Perfect, Budka Suflera, Róże Europy, Rafał Brzozowski, Sylwia Grzeszczak, Enej.
  • 21.05.2013 – Grzegorz Strózniak – lider zespołu LOMBARD udzielił wywiadu z okazji 32 rocznicy powstania zespołu LOMBARD i 30 rocznicy wydania płyty „Śmierć dyskotece” portalowi ONET.PL – „Słowa chore od słów”.
  • 15.05.2013 – zespół LOMBARD podpisał kontrakt na sprzedaż cyfrową swoich utworów z Independent Digital.
  • 01.2013-12.2013 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów LOMBARD SHOW w całej Polsce: koncerty plenerowe, imprezy zamknięte, eventy, wsparł swoim występem kilka inicjatyw charytatywnych oraz trwały nagrania płyty SWING.

2012

  • 20.11.2012 – do sklepów trafiła składanka „Muzyka mojego życia” z przebojami których autorem tekstów jest współpracujący z Lombardem w latach ’80 Marek Dutkiewicz. Na płyta znalazła się „Szklana pogoda” z repertuaru zespołu Lombard, której kompozytorem do tekstu Marka Dutkiewicza jest Grzegorz Stróżniak.
  • 11.11.2012 – zdjęcie zespół LOMBARD z patriotyczną biało-czerwoną gitarą w galerii ROCK NIEPODLEGŁOŚCI.
  • 20.09.2012 – zespół LOMBARD zagrał na finał konkursu Emigranci maja talent, organizowanego przez największą Polską stację Radiową w Londynie – Polskie Radio Londyn. Koncert odbył się w słynnej sali koncertowej BBC O2 Shepherd Bush Empire. Sala była wypełniona po brzegi.
  • 30.09.2012 – odbył się wielkopolski finał konkursu LODOŁAMACZE, której ambasadorami w 2012 roku byli: Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak. Konkurs promuje pracodawców osób niepełnosprawnych.
  • 13.09.2012 – zmarł niepełnosprawny przyjaciel zespołu LOMBARD Marek Siwek, z którym od wielu lat zespół Lombard promował idee integracji w projekcie koncertowym Symbioza.
  • 15.06.2012 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak byli gośćmi VIP Olimpiad Specjalnych na meczu Chorwacja – Włochy EURO 2012 Polska-Ukraina.
  • 02.2012 – zespół LOMBARD wydał wyjątkową płytę LOMBARD „ShowTime”, którą promował utwór „Musical” i „Szara ulica”. Na płycie gościnnie zaśpiewał: Marek Siwek niepełnosprawny przyjaciel zespołu Lombard i rapował Damian Pankiewicz KEBAB. Płyta została ciepło przyjęta przez krytyków i fanów.
  • 01.2012 – 12.2012 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów LOMBARD SHOW w całej Polsce: koncerty plenerowe, imprezy zamknięte, eventy, wsparł swoim występem kilka inicjatyw charytatywnych.

2011

  • 17.12.2011 – zespół LOMBARD zagrał swój projekt multimedialny „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności” podczas koncertu upamiętniającego ofiary stanu wojennego 1981 r. w Katowicach. Koncert organizowany przez Komitet Pamięci Górników KWK Wujek poległych 16 grudnia 1981 r. odbywał się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
  • 13.12.2011 – zespół LOMBARD wystąpił w Ratuszu w Berlinie w którym Polacy dziękowali Niemcom za wsparcie w czasie „stanu wojennego” dla uchodźców Politycznych z Solidarności po 1981 roku. Zespół Lombard w tłumaczeniu niemieckim zagrał swój projekt multimedialny „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności”.
  • 09.12.2011 – zespół LOMBARD wsparł akcję STOP GMO dla Polski.
  • 11.11.2011 – zespół Lombard zagrał swój projekt multimedialny „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności” z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w Klubie Palladium w Warszawie, w ramach Festiwalu Rock Niepodległości. Koncert był szeroko komentowany w mediach. Ukazały się artykuły i wywiady w : Gazecie Wyborczej, wp.pl i TVP Info,
  • 11.2011 – ukazała książka Krzysztofa Króla „Kodeks wygranych czyli X przykazań człowieka sukcesu” do której prolog napisał Grzegorz Stróżniak.
  • 12.11.2011 – zespół Lombard udzielił wywiadu do programu „Muzyczna strefa” telewizji iTV.
  • 01.10.2011 – odbyła się premiera utworu „Musical”, która zapowiadała premierę albumu „ShowTime”.
  • 09.2011 – zespół Lombard zagrał koncerty dla Polonii w USA i Kanadzie: Dallas, Phoenix, San Francisco, Seattle, Victoria, Vancouver.
  • 06.09.2011 – zespół Lombard zagrał na największym Polskim Festiwalu w USA – Taste of Polonia, organizowanym przez Copernicus Fundation w Chicago. Lombard udzielił wywiadów nie tylko do polonijnych stacji radiowych i gazet, był również gościem poranka CNBS i FOX NEWS.
  • 31.05.2011 – po ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Sobczak przyjaciel zespołu Lombard, autor tekstu legendarnego przeboju zespołu Lombard ” Przeżyj to sam”.
  • 11.01.2011 – zespół Lombard zagrał z niepełnosprawnym przyjacielem Markiem Siwkiem koncert w Auli UAM w Poznaniu koncert charytatywny Wielkopolska Wrażliwa pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
  • 01.2011 – 12.2011 – zespół Lombard obchodził 30 rocznicę powstania. LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów LOMBARD SHOW w całej Polsce: koncerty plenerowe, imprezy zamknięte, eventy, wsparł swoim występem kilka inicjatyw charytatywnych. W 2011 zgrania i zgrania płyty ShowTime.

2010

  • 31.12.2010 – zespół LOMBARD przywitał Nowy Rock koncertem w Szczawnicy.
  • 11.11.2010 – Spektakl LOMBARD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”, tym razem zespół LOMBARD zagrał na Litwie na specjalne zaproszenie Polaków mieszkających w Sannnikach i Wilnie w ramach Dni Kultury Polskiej. LOMBARD zagrał 11 listopada w Domu Kultury Polskiej w Solecznikachi i 12 listopada w Dom Kultury Polskiej w Wilnie podczas oficjalnego otwarcia z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Gości Oficjalnych z Polski i Parlamentu Europejskiego.
  • 01.09.2010 – zespół LOMBARD zagrał przygotowany specjalnie na EURO 2010 w Poznaniu utwór „Football fans” podczas ostatnich drzwi otwartych na Stadionie Miejskim w Poznaniu, gdzie zaprezentowano również teledysk do tej niezwykłej, integracyjnej piosenki, nakręcony sierpniu 2010 roku. Partnerem projektu był Poznań EURO 2012.
  • 18.06.2010 – koncertem w Rzeszowie transmitowanym przez TVP3 Rzeszów, zespół Lombard rozpoczął trasę koncertową z okazji XXX rocznicy powstania NSZZ SOLIDARNOŚĆ ze swoim spektaklem multimedialnym LOMBARD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”. Koncerty odbyły się: 11 Lipca – Łódź, 18 Lipca – Krosno, 25 Lipca – Lublin, 7 Sierpnia – Wałbrzych, 14 Sierpnia – Środa Wielkopolska, 20 Sierpnia – Piotrków Trybunalski, 21 Sierpnia – Białystok, 27 Sierpnia – Nowy Dwór Mazowiecki, 28 Sierpnia – Jarosław, 29 Sierpnia – Szczecin, 30 Sierpnia – Opole, 4 Września – Jelenia Góra, 5 Września – Katowice, 5 Września – Warszawa, 10 Września – Bytom, 11 Września – Elbląg, 18 Września – Wołów.
  • 13.06.2010 – zespół LOMBARD zagrał podczas drzwi otwartych powstającego na EURO 2012 stadionu piłki nożnej w Poznaniu. Piknik „Przyjazny stadion” rozpoczął współpracę zespołu Lombard ze spółką Poznań EURO 2012.
  • 30.05.2010 – zespół Lombard był gwiazdą Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego CARITAS z okazji Dnia Dziecka w Poznaniu.
  • 27.05.2010 – zespół Lombard wystąpił podczas XX Rocznicy Samorządu Terytorialnego w Gostyniu.
  • 14.05.2010 – Lombard wystąpił jako gwiazda integracyjnego czesko-polskiego Zlotu Bystrzyckiego 2010 na Zaolziu w Czechach.
  • 05.2010 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak zakupili miejsce na ziemi dla zespołu LOMBARD czyli posiadłość z pracownią w otulinie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego w Wielkopolsce.
  • 15.03.2010 – Lata ’80 to nie tylko stan wojenny i przełomowe wydarzenia w Polsce. W pamięci wielu osób to również czas zabawy w rytmach eksplodującej wtedy rodzimej muzyki rozrywkowej. W programie dla TVP2 i TV POLONIA „Hit dekady” Marcin Daniec i Marzena Rogalska cofnęli nas w czasie do tamtych lat. Wśród wielu gwiazd, których korzenie sięgają lat ’80 można było usłyszeć Grzegorza Stróżniaka – Lombard w swoim nieśmiertelnym hicie „Przeżyj to sam”.
  • 01.2010 – 12.2010 – 01-12.2015 – zespół LOMBARD zagrał trasę koncertową W hołdzie SOLIDARNOŚCI z okazji XXX lat NSZZ Solidarność, zagrał kilkadziesiąt koncertów LOMBARD SHOW w całej Polsce: koncerty plenerowe, imprezy zamknięte, eventy, wsparł swoim występem kilka inicjatyw charytatywnych.

2009

  • 31.12.2009 – zespół LOMBARD przywitał Nowy Rok koncertem w Muszynie.
  • 06.12.2009 – zespół LOMBARD wziął udział w rejestracji programu dla TVP2 EUREKO AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w reżyserii Leszka Kumańskiego. Lombard wraz z zespołem Pogodno wykonał swój największy przebój „Szklana pogoda” w nowej alternatywnej wersji.
  • 10.10.2009 – zespół LOMBARD czyli Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak udzielili obszernego wywiadu dla Wirtualnej Polski.
  • 04.10.2009 – zespół LOMBARD zagrał spektakl multimedialny Tribute to SOLIDARNOŚĆ – Road to freedom, o najnowszej historii Polski i Europy z okazji 20 Rocznicy Obalenia Komunizmu w Polsce, w Niemczech i w Europie, w Mennheim w Niemczech. Koncert dla polskiej i niemieckiej publiczności z tłumaczeniami niemieckimi zorganizowali wspólnie: przyjaciel zespołu Lombard Rysiu Chilczuk – dawny działacz opolskiej Solidarności oraz Zrzeszenie Federalne – Polska Rada w Niemczech – Aleksander Zając. Sponsorem koncertu było Ministerstwo kultury Republiki Federalnej Niemiec. Partnerem: Monarchis, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, TV Polonia i Polskie Radio dla Zagranicy.
  • 02.10.2009 – zespół LOMBARD zagrał spektakl multimedialny Tribute to SOLIDARNOŚĆ – Road to freedom, o najnowszej historii Polski i Europy z okazji 20 Rocznicy Obalenia Komunizmu w Polsce, w Niemczech i w Europie, w Braunschweig w Niemczech. Koncert dla polskiej i niemieckiej publiczności z tłumaczeniami niemieckimi zorganizowali wspólnie: przyjaciel zespołu Lombard Rysiu Chilczuk – dawny działacz opolskiej Solidarności oraz Zrzeszenie Federalne – Polska Rada w Niemczech – Aleksander Zając. Sponsorem koncertu było Ministerstwo kultury Republiki Federalnej Niemiec. Partnerem: Monarchis, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, TV Polonia i Polskie Radio dla Zagranicy.
  • 27.06.2009 – zespół LOMBARD podpisał roczny kontrakt z firmą OCHNIK – producentem ubrań ze skóry.
  • 01.06.2009 – w 20 rocznicę obalenia komunizmu w Polsce zespół Lombard wystąpił w Stoczni Gdańskiej na zaproszenie Europejskiego Centrum Solidarności podczas koncertu ZACZĘŁO SIĘ W POLSCE. W tym szczególnym miejscu zespół zaprezentował fragmenty spektaklu multimedialnego „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”. Lombard wystąpił na jednej scenie z: Kylie Minogue, Scorpions, Tomek Lipiński&TILT, Kombi i Korą. Koncert był transmitowany w TVP2.
  • 25.04.2009 – zespół LOMBARD zagrał spektakl multimedialny Tribute to SOLIDARNOŚĆ – Road to freedom, o najnowszej historii Polski i Europy z okazji 20 Rocznicy Obalenia Komunizmu w Polsce, w Niemczech i w Europie, w Monachium w TON HALLE. Zespołowi Lombard towarzysz zespół Turbo. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Konsulat Generalny RP w Monachium.
  • 24.04.2009 – zespół LOMBARD zagrał spektakl multimedialny Tribute to SOLIDARNOŚĆ – Road to freedom, o najnowszej historii Polski i Europy z okazji 20 Rocznicy Obalenia Komunizmu w Polsce, w Niemczech i w Europie, w Berlinie. Zespołowi Lombard towarzysz zespół Turbo. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Konsulat Generalny RP w Berlinie.
  • 03.02.2009 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak zostali byli gośćmi spotkania Noworocznego z Prezydentem Lechem Wałęsą, które odbyło się W Pałacu Sobańskich w Warszawie. Podczas Gali otrzymali oficjalne podziękowanie i dyplom , za uświetnienie koncertu „Nobel ’83 – Pro memoria” w reżyserii Janusza Zaorskiego.
  • 01-12.2009 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów LOMBARD SHOW w całej Polsce: koncerty plenerowe, imprezy zamknięte, eventy wsparł swoim występem kilka inicjatyw charytatywnych. Zespół LOMBARD pracuje nad płytą ShowTime.

2008

  • 14.12.2008 – we Wrocławiu pod znakiem solidarności z Angeliką Borys odbyła się uroczysta premiera DVD zespołu Lombard „W hołdzie Solidarności-drogi do wolności” 14 grudnia we Wrocławiu. Przed koncertem odbyła się konferencja z udziałem właśnie Angeliki Borys i liderów zespołu Lombard Marty Cugier oraz Grzegorza Stróżniaka. Podczas konferencji uczestnicy podkreślali niezwykłą siłę przekazu spektaklu „W hołdzie solidarności – drogi do wolności”. Goście zespołu Stanisław Płatek (jeden z uczestników Pacyfikacji Kopalni Wujek) oraz Jarosław Chołodecki (działacz NSZZ Solidarność Opolska, którego opowiadania zainspirowały zespół do stworzenia projektu) zaakcentowali istotny wpływ muzyki Lombardu i przekazywanych treści , w czasach Stanu Wojennego, walki o wolność oraz o współczesnej misji nowych utworów.
  • 12.2008 – zespół LOMBARD udzielił szeregu wywiadów w tym m.in. Kawa czy herbata TVP1, przed Wiadomościami TVP1, Pytanie na śniadanie TVP2, Teleexpress TVP1, Newsweek Polska, Polska the Times dotyczących premiery DVD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”.
  • 22.11.2008 – Instytut Pamięci Narodowej w ramach zaangażowania się w nowoczesną formą edukacji wsparł multimedialny spektakl koncertowy zespołu LOMBARD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności” oraz premierę DVD nagranym z okazji 26 rocznicy pacyfikacji Kopalnii Wujek.
  • 08.11.2008 – Grzegorz Stróżniak wykonał w centrum Londynu na Trafalgar Square utwór „Przeżyj to sam” na zakończenie największej polskiej parady zorganizowanej w Wielkiej Brytanii.
  • 30.08.2008 – Lombard wystąpił w Zakładzie Karnym w Nowogardzie dla więźniów którzy poddają się resocjalizacji. Przed Lombardem wystąpił raper KEBAB – Damian Pankiewicz, który zachwycił muzykom niezwykłym przekazem w tekstach inspirowanych własnymi doświadczeniami.
  • 29.10.2008 – zespół LOMBARD wstąpił podczas Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie,w spektaklu wyreżyserowanym przez Janusza Zaorskiego „Nobel 83. Pro Memoria”, który emitowała na żywo telewizja POLSAT. Lombard zaprezentował, przed międzynarodową publicznością, fragmenty swojego widowiska multimedialnego „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności” z towarzyszeniem orkiestry, chóru.
  • 11.05.2008 – w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu zespół LOMBARD wystąpił wraz Ray Wilson & Stiltskin oraz Wojciech Hoffmann w koncercie charytatywnym „Follow your dreams” za rzecz podopiecznych CARITAS Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów przeznaczone zostaną na podopiecznych Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
  • 05.05.2008 – zespół LOMBARD wystąpił na antenie TV4 w programie Big Brother. Zespół wykonał utwór „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda” i „Patrz! Patrz!”.
  • 02.05.2008 – zespół LOMBARD zagrał koncert w Grodnie z okazji 20 Rocznicy Powstania Związku Polaków na Białorusi. Koncert odbył się na dziedzińcu Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż władze Republiki Białorusi nie wyraziły zgody na otwarty charakter występu. Niestety w opanowanym przez reżim państwie organizatorzy koncertu i jego uczestnicy zostali ukarani grzywną. Zdarzenie było szeroko komentowane w mediach.
  • 08.04.2008 – Lombard wystąpił w programie Operacja Tuning prowadzonym przez Tede na antenie TVN Turbo.
  • 12.03.2008 – zespół był gościem programu porannego TVP2 „Pytanie na śniadanie”.
  • 01.2008 – 12.2008 – zespół LOMBARD za grał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce: koncertów plenerowych, klubowych, eventów, imprez firmowych oraz kilkanaście koncertów charytatywnych. Lombard pracował nad DVD „W hołdzie Solidarności drogi do wolności”. W 2008 roku trwały również nagrania do płyty „Swing” i „ShowTime”.

2007

  • 12.2007 – trwają prace nad DVD zespołu LOMBARD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”.
  • 19.12.2007 – w studio Marcina Górnego rozpoczęła się sesja nagraniowa płyty Lombard „SWING”.
  • 15.12.2007 – odbył się koncert z okazji 26 rocznicy pacyfikacji Kopalni Wujek. Podczas koncertu zespół zarejestrował DVD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”.
  • 08.12.2007 – w Hiszpanii, w Teatrze Auditorio Federico Garcia Lorca w Getafe odbył się koncert zespołu Lombard. Przy pełnej sali zabrzmiały największe przeboje Lombard’u przy wypełnionej po brzegi sali.
  • 06.12.2007 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak wzięli udział w konferencji prasowej Organizowanej przez NSZZ Solidarność Śląsko-Dąbrowską. Konferencja dotyczyła obchodów 26 rocznicy Pacyfikacji Kopalni Wujek 16 grudnia 1981 r. Konferencja poprzedził zjazd do Kopalni Wujek na 966 m pod ziemię.
  • 11.2007 – zespół LOMBARD przygotowywał się do rejestracji DVD z okazji 27 rocznicy Pacyfikacji Kopalni Wujek 16 grudnia 1981 r. Trwały próby i montaż wizualizacji na telebimach.
  • 15.10.2007 – w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbył się koncert Marka Siwka z towarzyszeniem zespołu Lombard: Marty Cugier i Grzegorza Strózniaka, podczas otwarcia Dni Chorych na SM. Patronat nad koncertem objeli Posełowie do Parlamentu Europejskiego: dr Dariusz Grabowski, prof. dr hab. Jerzy Buzek, Sylwester Chruszcz, prof. dr hab. Adam Gierek, dr Bogdan Golik, prof. dr hab. Genowefa Grabowska, Małgorzata Handzlik, dr Mieczysław Janowski, Marcin Libicki, dr Jan Olbrycht, Paweł Piskorski, Bogusław Rogalski, prof. Wojciech Roszkowski, dr Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Grażyna Staniszewska, Witold Tomczyk, dr Andrzej Zapałowski, Tadeusz Zwiefka, European Multiple Sclerosis Platform (EMSP) z siedzibą w Brukseli.
  • 06.10.2007 – w Teatrze Polskim w Warszawie z rąk bp Grzegorz Balcerek, przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP i Pani Niny Terentiew, Marta i Grzegorz otrzymali wyróżnienie za współpracę Ubi Caritas.
  • 01.10.2007 – Dzięki wielkim staraniom Grzegorza Stróżniaka i Marty Cugier, Lombard pojawił się w Kolekcji GWIAZDY POLSKIEJ MUZYKI LAT ’80 w Dzienniku.
  • 08.09.2007 – zespół LOMBARD był gościem honorowym koncertu w Krakowie, który odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego pt. ADHD „Świat to za mało”.
  • 23.06.2007 – zespół LOMBARD zagrał na największym telewizyjnym koncercie „WIANKI W KRAKOWIE”. Koncert był transmitowany na żywo przez telewizje POLSAT.
  • 13.06.2007 – roku na uroczystej Gali w Hotelu Trawiński zespół Lombard otrzymał zaszczytny tytuł Ambasadora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
  • 13.06.2007 – po ciężkiej chorobie zmarł Jacek Skubikowski autor tekstów, kompozytor.
  • 01.06.2007 – po ciężkiej chorobie zmarł Grzegorz Warchoł basista zespołu LOMBARD.
  • 27.05.2007 – odbyły się zdjęcia do teledysku „Why are you crying” z płyty ShowTime. Teledysk był realizowany w Ośrodku CARITAS „Słoneczna przystań” w Kołdrąbiu.
  • 17.04.2007 – zespół LOMBARD był gościem programu „Mój pierwszy raz” emitowany na antenie TVP2. Gospodarzem programu był Jerzy Kryszak.
  • 06.02.2007 – Marta Cugier i Grzegorz Stróźniak zaśpiewali dla chorego na raka krtani Jacka Skubikowskiego, który napisał wiele tekstów dla zespołu głównie w latach ’80. Wykonali „Ankę”. To było ich ostatnie spotkanie…
  • 01.2007 – 12.2007 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce. W 2007 zespół Lombard przygotowywał się do nagrania pierwszego DVD w historii z projektem „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”.

2006

  • 13.12.2006 – niezapomniany koncert zespołu Lombard podczas obchodów 25 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce Pt. „Pamiętamy”. Lombard zaprezentował spektakl multimedialny „W hołdzie Solidarności – Drogi do wolności” pod pomnikiem 28 czerwca 1956r. Organizatorem koncertu był NSZZ Solidarność i NZS Wielkopolska. Koncert patronował Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Urząd Miasta Poznania.
  • 03.12.2006 – GALA VIP „Lombard 25 Lat” – niezwykłe spotkanie artystów, rodzin, współpracowników i współtwórców 25 lat historii zespołu Lombard na Jubileuszowej Gali w Zeppelin Hall w rodzinnym mieście zespołu Lombard w Poznaniu. Podczas Gali zespół Lombard otrzymał honorowe wyróżnienie” Srebrną Pieczęć Miasta Poznania” od Pana Prezydenta Ryszarda Grobelnego za 25 lat historii i działalność charytatywną. Koncert odbywał się pod Honorowym Patronatem Miasta Poznania. Podczas Gali Lombard zaprezentował fragmenty spektaklu „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności” oraz fragmenty dwóch najnowszych projektów zespołu CD „ShowTime” i „Swing”.
  • 19.10.206 – Marta Cugier i Grzegorz Stróźniak gościli Włodka Kempfa ex-perkusistę zespołu Lombard.
  • 14.10.2006 – Lombard otrzymał nagrodę za działalność charytatywną „Pomocna dłoń Caritas”.
  • 10.2006 – zdjęcia do filmu 25 latach historii zespołu Lombard.
  • 08.10.2006 – zespół LOMBARD był gościem programy Teraz MY, gdzie udzielił wywiadu Tomaszowi Sekielskiemu i Andrzejowi Morozowskiemu.
  • 23.09.2006 – odbył się niezapomniany koncert dla założycieli i współpracowników legendarnego studio telewizyjnego Solidarności – Video Studio Gdańsk z okazji 25 rocznicy powstania wolnych mediów w Polsce. Koncert odbył się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Prezydenta Miasta Gdańsk. Koncert był rejestrowany przez TVP3 Gdańsk i wyemitowany 24.09.2006 o godz. 22.00 w TVP1.
  • 10.2006 – Zespół Lombard zrezygnował ze współpracy z Pawłem Świcą – perkusistą. Zastąpił Go Mirosław Kamiński. Z zespołu odszedł Grzegorz Warchoł – basista, zastąpił Go Michał Kwapisz.
  • 2-18.09.2006 – zespół LOMBARD zagrał niezwykłą trasę koncertową dla Polonii „Lombard 25 lat – USA 2006”: Chicago, New Britain, Fort Lauderdale, Clearwater, Detroit, New York, Philadephia, Denver, Phoenix, Seattle. Trasa rozpoczęła się koncertem na największym polskim festiwalu w Chicago TASTE OF POLONIA.
  • 1 i 2.09.2006 – LOMBARD zagrał koncerty na międzynarodowym festiwalu Taste of Polonia w Chicago organizowanym przez Copernicus Fundation.
  • 29.07.2006 – zespół LOMBARD zagrał koncert „Lombard i Przyjaciele” razem z niepełnosprawnymi przyjaciółmi: Markiem Siwkiem, Agnieszka Kubicka i Gosią Piasek na Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku.
  • 17.07.2006 – zespół był gwiazdą Międzynarodowego Zlotu Samochodów Ciężarowych Tuningowanych „Master Truck” w Opolu i gościem programu „Na Osi” TVN Turbo.
  • 6.06.2006 – Lombard zagrał charytatywny koncert na VIII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.
  • 01.06.2006 – Lombard zagrał na Ogólnopolskim Dniu Matki i Dziecka w Ełku organizowanego przez Caritas. Koncert transmitowała TVP2.
  • 21.05.2006 – zespół Lombard był gwiazdą Dni Otwartych w TVP3 Poznań.
  • 06.05.2006 – na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Konsulatu Polskiego w Chicago Lombard był gwiazdą festiwalu Poland on the Pier w centrum Chicago w ramach największej polonijnej „Parady Konstytucji 3 maja”. Na Navy Pier Lombard zaprezentował spektakl multimedialny o najnowszej historii Polski, historii Solidarności „Salute to Solidarity – Road to freedom” w języku angielskim.
  • 29.05.2006 – 30.05.2006 – Lombard był gwiazdą Discover Poland Festival w Los Angeles. Na bulwarze Santa Monica Lombard zagrał multimedialny spektakl „Salute to Solidarity – Roads to freedom”. Gościem honorowym Festiwalu Discover Poland był Lech Wałęsa.
  • 18.03.2006 – LOMBARD zagrał koncert charytatywny na ogólnopolskich zawodach Malta Ski Olimpiady Specjalne 2006
  • 02.2006 – LOMBARD kontynuuje prace nad projektem multimedialnym przygotowywanym z okazji 25-lecia powstania Video Studio Gdańsk.
  • 02.2006 – Lombardu nawiązał współpracę z wyłącznym przedstawicielem firmy JBL w Polsce przy produkcji płyty „ShowTime”.
  • 09.02.2006 – Zespół Lombard był gościem programu „TelePRLe” w TVP1. Zespół zagrał utwory „Przeżyj to sam” i „Szklaną pogoda”. Na potrzeby programu przeprowadzono wywiad z Grzegorzem Stróżniakiem o latach ’80 i dawnej PRL’owskiej rzeczywistości.
  • 01.2006 – 12.2006 – zespół Lombard zagrał kilkadziesiąt koncertów jubileuszowych „Lombard Show 25 lat”.

2005

  • 12.2005 – zespół LOMBARD wystąpił w programie Kawa czy herbata w Czaplinku.
  • 20.12.2005 – odbyła się rejestracja programu „Cicha noc – koncert najpiękniejszych kolęd dla TVP1. Program został wyemitowany 24.12.2005 roku.
  • 16.12.2005 – odbył się wielki koncert charytatywny w Copernicus Center w Chicago na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Pro-adopcyjnego w Częstochowie. Koncert pod patronatem Generalnego Konsulatu w Chicago prowadziła Katarzyna Dowbor, zespołowi Lombard towarzyszył Kabaret Afera.
  • 02.10.2005 – LOMBARD wystąpił w programie Europa da się lubić „Europa od Serca” w TVP2. Program reżyserował Leszek Kumański.
  • 11.2005 – Zespół Lombard był gwiazdą koncertu zaduszkowego w kościele Dominikanów w Warszawie „Artyści, artystom”. Lombard zagrał „Nie pytaj o Polskę” dla zmarłego Grzegorza Ciechowskiego, „Na drugim brzegu tęczy” dla zmarłej Miry Kubasińskiej i „Mury” dla zmarłego Jacka Kaczmarskiego.
  • 02.10.2005 – LOMBARD zagrał koncert w Warszawie z okazji 15-lecia Caritas Polska – „Razem przeciw przemocy”. Reżyserem koncertu był Grzegorz Sadurski koncert transmitowała TVP1.
  • 19.08.2005 – LOMBARD był gwiazdą Festiwalu Jedynki w Sopocie zatytułowanego „Przeżyj to sam – czyli przeboje z przebojami”. Zespół wykonał dwa utwory ze swojego repertuaru „Szklana pogoda” i „Przeżyj to sam” z towarzyszeniem orkiestry. Reżyserem koncertu był Leszek Kumański. Koncert transmitowany był w TVP1 i TV Polonia.
  • 08.2005 – 09.2005 – Zespół Lombard zagrał kilkanaście spektakli multimedialnych „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności” z okazji 25 rocznicy powstania NSZZ Solidarność przy współpracy z Fundacją Centrum Solidarności, wystawą „Drogi do wolności”, Telewizją Polską, Video Studio Gdańsk i autorami albumu „Solidarność 1980 – 2005”.
  • 07.2005 – LOMBARD wystąpił w Czaplinku podczas finałowego koncertu akcji charytatywny dla Agnieszki, bohaterki programu „Miasto marzeń”. Koncert był transmitowany przez TVP1.
  • 01.2005 – 4.2005 – powstaje spektakl multimedialny „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności”.
  • 01.2005 – 12.2005 – zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce: koncertów plenerowych i klubowych, eventów, imprez firmowych i koncertów charytatywnych.

2004

  • 01.01.2004 – zespół LOMBARD przywitał Nowy Rok koncertem dla mieszkańców Mysłowic.
  • 07.2004 – odbyła się sesja nagraniowa kolejnych utworów do płyty „ShowTime”.
  • 08.2004 – zespół LOMABRD rozstał się z basistą Michałem Burzą Burzymowskim i Sławkiem Kosą Kosińskim. Basistą zespołu został Grzegorz Warchoł.
  • 06.2004 – odbyła się premiera singla i teledysku „I say stop!”.
  • 05.2004 – teledysk nominowany do nagrody YACH zrealizował Szymon Felkel.
  • 28.02 – 05.03.2004 – Lombard zagrał koncert dla jednostki sił pokojowych ONZ na Wzgórzach Golan w Izraelu. Podczas pobytu w Izraelu odbyły się zdjęcia do teledysku „I say stop!” – „Wołam stop!” przeciwko wojnie przemocy i terroryzmowi.
  • 15.02 – 27.02.2004 – sesja nagraniowa utworu „I say stop!” – „Wołam stop!” przeciwko wojnie przemocy i terroryzmowi.
  • 01.2004 – 12.2004 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów : plenerowych, klubowych, eventów, imprez firmowych oraz charytatywnych na rzecz potrzebujących.

2003

  • 12.2003 – trwaja próby Lombardu i powstają kolejne utwory do płyty „ShowTime”.
  • 22.11.2003 – zespół LOMBARD zagrał koncert w Oberhousen, podczas Dni Polskich w Niemczech.
  • 25.10 – 30.10.2003 – trwają próby w Ośrodku „Wielspin” w Puszczykowie do płyty „ShowTime”
  • 31.10 – 04.11.2003 – trwają próbne nagrania do płyty „ShowTime”, powstaje utwór „Why are you crying?”.
  • 12.2003 – próby Lombardu, powstają kolejne utwory do płyty „Musical”
  • 10.2003 – odbyły się dwie poznańskie sesje zdjęciowe zespołu Lombard: przy rzeźbach „Nierozpoznani” i muzeum miniatur w Pobiedziskach. Zdjęcia wykonał Waldemar Stachowiak.
  • 10.2003 – gitarzystą zespołu Lombardu został Sławek „Kosa” Kosiński.
  • 26.07.2003 – Zespół został zaproszony do udziału w prestiżowym koncercie „Gala Wielkopolan”. Gospodarzem koncertu była Orkiestra Zbigniewa Górnego z Poznania. Koncert zorganizowano w Amfiteatrze nad Maltą w ramach obchodów 750-lecia miasta Poznania, oraz organizowanej w nim Olimpiady Polonijnej. W koncercie wystąpili Wielkopolscy artyści: Eleni, Halina Frąckowiak, Zdzisława Sośnicka, Halina Benedykt, Barbara Melcer, Andrzej Cierniewski, Wojciech Korda, Bogdan smoleń, zespół „Bolter” i „Mezo”, Kabaret Afera. Koncert prowadzili: Emilia Krakowska, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Gąsowski, Grzegorz Wons.
  • 21.06.2003 – „Bike Show Milenium” koncert w Kownie na Litwie
  • 10.05.2003 – zespół Lombard zagrał nowa formę koncertu live multimedialne „Lombard Show” w Lublinie;
  • 02.2003 – Zespół rozpoczął współpracę z grafikiem komputerowym Szymonem Felkelem, który przygotował trzy nowe grafiki do koncertu „Lombard Show”.
  • 02-04.2003 – trawą próby w nowym składzie zespołu LOMBARD.
  • 20.01.2003 – zespół LOMBARD rozstał się z Piotrem Zanderem i Henrykiem Baranem, którego na basie zastąpił Michał Burza Burzymowski.
  • 09.01.2003 – 16.01.2003 – zespół Lombard zagrał koncert dla WOŚP w Londynie w centrum POSK wraz z zespołem Proletaryat i Boys oraz Justyną Steczkowską i Mieczysławem Szcześniakiem.
  • 01.2003 – 12.2003 – zespół gra kilkadziesiąt koncertów. Trwają pracy nad kolejną studyjną płytą.

2002

  • 11.2002 – Lombard zagrał koncert w Muzycznej Owczarni w Jaworkach, gdzie odbyły się również próby do akustycznego projektu zespołu LOMBARD.
  • 10.2002 – zespół LOMBARD zagrał koncert z okazji 40-lecia radiowej „Trójki” wraz z Kayah, zespołem Maanam i Perfect. Koncert był transmitowany na żywo.
  • 10.2002 – zespół LOMBARD zagrał charytatywny koncert dla Monaru Marka Kotańskiego.
  • 09.2002 – ukazał sie wywiad z Martą Cugier w miesięczniku „Tylko Rock” . Wywiad przeprowadził Wiesław Królikowski. więcej „Tylko Rock 2002”
  • 04.08.2002 – odbyła się premiera projektu zespołu „Lombard Show” z trzema telebimami na scenie „Wakacje z LG” w Gdańsku przed dziesięciotysięcznym tłumem publiczności.
  • 04.07.2002 – 9.07.2002 – zespół LOMBARD uczestniczył w programie Weekend z Adrenaliną organizowanym przez radiową „Trójkę”. Finałem akcji był koncert w Szklarskiej Porębie.
  • 29.06.2002 – Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak byli gośćmi gali Małe Dragony – nagrody muzyczne RMF FM
  • 15.06.2002 – zespół LOMBARD był gościem inauguracji MTV Classic POLSKA w Sopocie.
  • 24.05.2002 – dla kilku tysięcy osób zespół LOMBARD zagrał koncert z okazji 45-lecie TVP3 Poznań nad jeziorem maltańskim. Koncert został zarejestrowany i wyemitowany na antenie stacji.
  • 20.05.2002 – odbyła się premiera płyty „Lombard 20 lat – koncert przeżyj to sam”, którą promował teledysk do utworu „Przeżyj to sam” stworzony przez Grzegorza Sadurskiego. Premiera teledysku odbyła się w programie „Lista przebojów dorosłego człowieka”. Po dwudziestu latach premiera teledysku do utworu „Przeżyj to sam” autorstwa Grzegorz Sadurski i Daniel Markowicza w programie „Lista przebojów dorosłego człowieka”.
  • 26.04.2002 – W Centrum Multimedialnym Domu Dziennikarza w Warszawie Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak wystąpili na koncercie charytatywny na leczenie dla chorego na raka krtani Jacka Kaczmarskiego.
  • 02 – 04.2002 – trwają prace nad nowatorskimi koncertami zespołu LOMBARD – multimedialnym show z 3 ekranami – najnowocześniejszą scenografią.
  • 01-12.2002 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce: koncertów plenerowych, klubowych, eventów, imprez firmowych.

2001

  • 31.12.2001 / 01.01.2002 – zespół Lombard był jedynym zespołem, który zagrał koncert Sylwestrowy. Koncert odbył się w Warszawie. Przyczyną odwołania koncertów była obawa przed atakami terrorystycznym po New York „World Trade Center” (11.09.2001r.)
  • 11.12.2001 – Lombard był gosciem Jubileuszu 10-lecia gazety „Tylko Rock” w Hotelu Victoria w Warszawie
  • 12.2001 – Ukazał sie wywiad z Grzegorzem Stróżniakiem w Jubileuszowym wydaniu „Tylko Rock”. Wywiad przeprowadził Wiesławem Królikowski.
  • 10.2001 – W Niemczech w Iserlohn odbył się koncert zespołu LOMBARD z okazji Jubileuszu 20-lecia zespołu.
  • 20.10.2001 – W Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbyła się rejestracja i transmisja na żywo koncertu jubileuszowego zespołu LOMBARD „20 lat koncert – przeżyj to sam”.
  • 08.2001 – trwały przygotowania i próby do koncertu na Antenie „Trójki”, na żywo, w Studio Agnieszki Osieckiej w Warszawie
  • 06.2001 – zespół Lombard zagrał trasę koncertowa dla Polonii na wschodnim wybrzeżu USA: New York, New Britain, New Jersey.
  • 05.2001 – w salonie New Yorker w Katowicach odbyło się nagranie teledysku do utworu „Machina myśli”. Teledysk autorstwa Grzegorza Sadurskiego i Daniela Markowicza wg. scenariusza Marty Cugier & Grzegorza Stróżniaka.
  • 04.2001 – zespół Lombard rozstał się z Arturem Malikiem, nowym perkusistą Lombardu został Paweł Świca.
  • 04.2001 – dzięki znakomitemu gitarzyście Pawłowi Klimczakowi płyta „Deja’vue” została wybrana najlepszą płytą gitarową w Polsce w 2000 roku.
  • 03.2001 – w salonie New Yorker w Warszawie odbyła się sesja zdjęciowa do „Życie na gorąco”.
  • 14.02.2001 – utwór, „Po co – jestem dla Ciebie” („Deja’vue” 2000r.) został wydany na płycie z okazji Walentynek. Płyta nosiła tytuł „Kocham Cię”
  • 02.2001 – zespół LOMBARD nagrywał teledysk do utworu „Patrz! Patrz!” w klubie „Scena 2000” w Warszawie. Twórcami teledysku są Grzegorz Sadurski i Daniel Markowicz.
  • 02.1001 – Lombard przygotowując się do nagrania płyty koncertowej z okazji 20-lecia
  • 01.2001 – 12.2002 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów promujących płytę „Deja’vue” i obchodził jubileusz 20-lecia powstania.

2000

  • 31.12.2000 / 01.01.2001 – Sylwester w Białymstoku
  • 31.12.2000 – Emisja Programu Sylwester z jedynką z udziałem zespołu Lombard w reżyserii Janusza Józefowicza w TVP1
  • 11.11.2000 – premiera płyty „Deja’vue”, pierwszej po 10 latach przerwy fonograficznej, autorskiej płyty zespołu Lombard
  • 11.11.2000 – w dniu premiery płyty „Deja’vue” zespół Lombard zagrał koncert „Zbiorowe Widzenie” w Klubie „Lokomotywa” w Warszawie z okazji pierwszego wręczenia nagrody MTV polskiemu artyście za 2000r.
  • 10.12.2000 – premiera płyty „Deja’vue” w poznańskim klubie „Jama”
  • 09.2000 – zdjęcia do teledysk „Deja’vue” autorstwa Grzegorza Sadurskiego i Daniela Markowicza
  • 16.06.2000 – 23.06.2000 – zespół LOMBARD zagrał koncert na Polish Days w Toronto w Kanadzie w słynnej Molson Canadian Amphitheatre wraz z Elektrycznymi gitarami i Lady Punk. Koncert transmitowała TV POLONIA.
  • 05.2000 – 09.2000 – sesja nagraniowa do płyty „Deja’vue” w Studio Hendrix przy Polskim Radio Lublin.
  • 31.04.2000 – 7.05.2000 – W Dąbrowie Górniczej odbyły się próby do nagrań płyty „Deja’vue”.
  • 29.04.2000 i 30.04.2000 – Zespół LOMBARD zagrał dwa koncerty na Śląsku z zespołem „ONA” i Stachursky.
  • 01.2000 – 04.2000 – odbywały się próby Marty Cugier, Grzegorza Stróżniaka i Pawła Klimczaka związane z aranżacją i przygotowaniami do sesji nagraniowej płyty „Deja’vue”.
  • 03.2000 – Zespół Lombard nawiązał współpracę z niemiecką firmą odzieżowa New Yorker. W związku ze współpracą w studio Macieja Mańkowskiego w Poznaniu odbyła się sesja zdjęciowa związana z promocją płyty „Deja’vue”.
  • 03.2000 – Zespół Lombard rozstał się z gitarzystą Bartoszem Latusem, zastąpił Go Paweł Klimczak związany z 2TM2,3 i Armią.
  • 01.2000 – Utwór „Przeżyj to sam” został wybrany we wszystkich plebiscytach podsumowujących XX wiek, jednym z najpopularniejszych przebojów minionego wieku.
  • 01-12.2000 – zespół LOMBARD zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce: koncertów plenerowych, klubowych, eventów, imprez firmowych.

1999

  • 12.1999 – Zespół LOMBARD podpisał pięcioletni kontrakt płytowy z wytwórnią POMATON EMI.
    07 – 12.1999 – Zespół Lombard zagrał kilkanaście koncertów w Polsce z Martą Cugier.
  • 17.07.1999 – Zespół Lombard zagrał ostatni koncert z wokalistką Małgorzatą Ostrowską w Kroczycach koło Zawiercia. Wokalistką zespołu LOMBARD została MARTA CUGIER.
  • 16.07.1999 – zespół Lombard zagrał kolejny koncert z Martą z okazji otwarcia Radia 88.4 FM na Dziedzińcu Zamkowym w Poznaniu.
  • 09.07.1999 – 15.07.1999 – odbyły się próby zespołu Lombard w Rynie na Mazurach zakończone koncertem na Zamku Rycerskim.
  • 03.07.1999 – zespół Lombard zagrał drugi koncert z Martą w Łosicach.
  • 27.06.1999 – odbył się pierwszy koncert z Martą Cugier w Międzyrzecu Podlaskim z Agencją Koncertową „Maxmedia” z Lublina. Koncert zakończył się sukcesem
  • 23.06.1999 – 25.06.1999 – odbyły się pierwsze próby w pełnym składzie z Martą Cugier
  • 01.1999 – 17.07.1999 – zespół Lombard koncertuje z Małgorzata Ostrowską.

1998

  • 09.1998 – Odbyła się trasa koncertowa w Niemczech na zaproszenie Polonii w Hamburgu, Frankfurcie, Kolonii, Iserlohn.
  • 09.1998 – Odbyła się trasa koncertowa po USA. Zespół odwiedził New York i spędził kilka dni, koncertując na Florydzie.
  • 06.1998 – Grzegorz Stróżniak został zaproszony jako gość do koncertu z okazji 35-lecia Opolskiego Festiwalu. „Przeżyj to sam” został wybrany przez telewidzów jako jedna z najpopularniejszych piosenek trzydziestopięciolecia.
  • 19.06.1998 – koncert „Symbioza” wraz z Markiem Siwkiem, niepełnosprawnym przyjacielem Grzegorza Stróżniaka. Od tego koncertu zaczęła się działalność charytatywna Grzegorza Stróżniaka. Rezultatem tej współpracy było nagranie płyty „Białe Sale” wydanej w 1998 r. W koncercie, wzięło udział wielu poznańskich artystów.
  • 01.1998 – 12.1998 – zespół Lombard zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, dzięki wcześniej zdobytym przez Grzegorza Stróżniaka kontaktom.

1997

  • 06.1997 – 12.1997 – Lombard koncertuje w całej Polsce.
  • 06.1997 – Grzegorz Stróżniak otrzymał taśmę demo z nagranym koncertem wtedy 18-letniej poznańskiej wokalistki Marty Cugier. Od czerwca 1997 do czerwca 1999 roku Grzegorz spotykał się z Martą na próbach, przygotowując się do nagrania z nią płyty.
  • Skład zespołu 05.1997 – 17.07.1999
    Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Bartosz Latus – gitara, Henryk Baran – bas, Artur Malik – perkusja
  • 01.1997 – 06.1997 – z powodu niepowodzeń związanych z poszukiwaniami ciekawych żeńskich wokali do chórków zespołu Lombard Group, Grzegorz coraz częściej zapraszał do współpracy, z Małgorzatę Ostrowską. Grzegorz wznowił współpracę z Piotrem Zanderem, który nie znalazł się w składzie Lombard Group. Od tego czasu jako Małgorzata Ostrowska i zespół Lombard zaczęli koncertować w całej Polsce i zagranicą.

1996

  • 09.1997 – 05.1998 – Grzegorz poszukiwał chórków do „Lombard Group”, niestety bez większych efektów.
  • 03.08.1996 – 11.08.1996 – Lombard Group wyjechał na Festiwal do Chicago, który został nazwany „Przeżyj to sam”.
  • 01.01.1996 – 31.12.1996 – zespół koncertował w całej Polsce odwiedzając często Polonię za Oceanem.

1995

  • 06.1995 – Zespół otrzymał nominację w trzech kategoriach za najlepszy utwór reklamowy.
  • 04.1995 – Zespół nagrał utwór promujący nową markę piwa „10,5”. Piwo „10,5” stało się jednym z najpopularniejszych w Polsce.
  • 29.04.1995 – Odbył się koncert w Petersburgu z Demisem Rousosem.
  • 21.04.1995 – Odbył się koncert promujący nową markę „Lech” Browary Wielkopolskie – „10,5” w Hotelu „Mariot” w Warszawie.
  • 14.03.1995 – Obyły się rozmowy z firmą reklamową „Just” w sprawie reklamy „10’5.”
  • 06.03.1995/07.03.1995 – Obył się plan zdjęciowy do teledysku utworu „Nie mogę kochać Ciebie”.
  • 28.01.1995 – Odbył się koncert z okazji 40-lecia poznańskiego „Okrąglaka”.
  • 01.01.1995 – 31.12.1995 – Lombard Group koncertował w całej Polsce zdobywając wciąż nowe kontakty z organizatorami koncertów i Agencjami Artystycznymi.

1994

  • 27.10.1994 – Odbył się koncert w klubie „Kazamaty” we Wrocławiu.
  • 17.09.1994 – Odbył się koncert z okazji 200 wydania Listy Przebojów Radia „Merkury” Poznań.
  • 28.08.1994 – Odbył się bardzo ważny dla Lombard Group koncert „Powroty lat ’70 i ’80” na Sopockim Molo w ramach 31 Festiwalu.
  • 15.08.1994 – 20.08.1994 – Próby w Jastrzębiej Górze nad morzem.
  • 29.06.1994 – Odbyła się sesja zdjęciowa do płyty „Afryka” w Warszawie w Łazienkach.
  • 25.06.1994 – zespół zagrał niezapomniany koncert na Wałach Chrobrego w Szczecinie.
  • 18.06.1994 i 19.06.1994 – Miały miejsce dwa koncerty w Katowickim Spodku.
  • 06.1994 – ukazała się płyta „Afryka” z przebojami Lombardu i kilkoma premierowymi utworami takimi jak: „Nie mogę kochać Ciebie”, „Afryka mój sen” czy „Sexaids”. Płytę wydał Koch International Polska.
  • 15.04.1994 – zgrania płyty „Afryka” w Studio Polskiego Radia w Poznaniu „Giełda”.
  • 09.04.1994 – Obył się koncert „Pojedynek Pokoleń” wraz z „Lady Punk”, „Perfect”, „Skywalcker”, „Budka Suflera”, „T-Love”.
  • 21.03.1994 / 22.03.1994 – Odbyły się nagrania w Studio Giełda w Poznaniu do takich utworów jak: „Jak mam wierzyć Tobie”, „Nie mogę kochać Ciebie”, „Afryka mój sen?”.
  • 02.1994 – Zespół wystąpił na żywo w Magazynie Rockowym Polskiego Radia w Poznaniu. Koncert został zarejestrowany.
  • 01.1994 – Powstał zespół Lombard Group, który był kontynuacją tradycji zespołu Lombard. Zespół grał stary repertuar, a Grzegorz zaczął przygotowywać swoją solową płytę.

Skład Lombard Group 1994 – 1997
Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, klawisze, Robert Kalicki – klawisze, Jacek Królik – gitara, Damian Jaroszyk – gitara, Henryk Baran – bas, Artur Malik – perkusja.


1991

  • 06.1991 – Małgorzata Ostrowska rozstała się z zespołem Lombard i na dłuższy okres w ogóle ze sceną. W związku z tą decyzją, tradycję Lombardu, postanowił kontynuować Grzegorz Stróżniak.
  • 05.1991 – 06.1991 – Odbyła się Jubileuszowa trasa, którą zakończył koncert w Poznaniu.
  • 18.02.1991 – 08.04.1991 – Lombard nagrał płytę „81-91” z największymi przebojami w nowych aranżacjach.
  • 1991 rok upłynął pod znakiem Jubileuszu 10-lacia powstania zespołu
  • 18.02.1991 – 08.04.1991 – Lombard nagrał płytę „81-91” z największymi przebojami w nowych aranżacjach.

Skład Jubileuszowy:
Wanda Kwietniewska – wokal, Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – wokal, klawiszowe, Robert Kalicki – wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Damian Jaroszyk – gitara, Henryk Baran – wokal, bas, Artur Malik – perkusja.


1990

  • 12.1990 – Małgorzata Ostrowska zapowiedziała odejście z zespołu jesienią 1991, po obchodach rocznicy 10-lecia.
  • 11.1990. – Odbył koncert na Międzynarodowej Konferencji „East – West” w Budapeszcie.
  • 08.1990 – 09.1990 – zespół zagrał kilka koncertów dla Polonii w USA.
  • 06.1990 – odbył się występ w ramach koncertu „Rock w Opolu”.
  • 04.1990 – zespół wyjechał na Festiwal do San Remo wraz z Marylą Rodowicz i Czesławem Niemenem.
  • 03.1990 – zespół postanowił zaangażować na stałe drugiego gitarzystę. Został nim Damian Jaroszyk.

Skład 02.1990 – 06.1991
Małgorzata Ostrowska – wokal, Robert Kalicki – wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Damian Jaroszyk – gitara, Henryk Baran – bas, Artur Malik – perkusja.

  • 01.1990 – 02.1990 – zespół nagrał płytę w studio Mirka Wróblewskiego w Warszawie. Płyta nosiła tytuł „Welcome home”. W nagraniu wziął udział Jerzy Styczyński zespół „Dżem”.
  • 01.1990 – Lombard zagrał prestiżowy koncert „Artyści dla Rzeczpospolitej” w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
  • 01.1990 – 12.1999 – Lombard borykał się z problemami związanymi z brakiem koncertów.

1989

  • 09.1989 – zespół wyjechał na koncerty do Iraku, zagrał koncerty w Bagdadzie, Babilonie i Rama di
  • 09.1089 – 12.1989 – zespół nie grał zbyt wiele. Czasem zdarzały się tylko imprezy sportowe, którym towarzyszył koncert Lombardu.
  • 11.07.1989 – 25.07.1989 – Lombard wyjechał na prawie dwa lata oczekiwaną trasę koncertową do USA.
  • 06.1989 – zespół wystąpił na Festiwalu w Opolu z utworem „Mister of America”.
  • 19.05.1989 – 20.05.1989 – zespół nagrał płytę koncertową w Teatrze STU w Krakowie. Płyta nosiła tytuł „Koncert”. Znalazły się na niej nowe kompozycje głównie Roberta Kalickiego nowego klawiszowca zespołu.
  • 02.1989 – Lombard nagrał koncert dla TVP. Koncert odbył się w klubie „Żak” w Gdańsku.

1988

  • 15.09.1988 – 28.10.1998 – zespół wyjechał na długo oczekiwaną trasę do ZSRR. Odwiedził Wilno, Kowno, Daugavpils, Narvę, Moskwę, Leningrad, Lwów, Kijów, Mińsk, Grodno, Brześć i wiele innych.

Skład 07.1988 – 02.1990:
Małgorzata Ostrowska – wokal, Robert Kalicki – wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Henryk Baran – bas, Artur Malik – perkusja.

  • 04.1988 – na polecenie Małgorzaty Ostrowskiej, Piotra Zandera, Henryka Barana menadżer zespołu zwolnił lidera, kompozytora największych przebojów zespołu i współtwórcę jego sukcesu Grzegorza Stróżniaka. Decyzja ta podyktowana była zawiścią, walką o tantiemy autorskie – ZAIKS i o podział pieniędzy w zespole przed dawno planowanymi trasami koncertowymi do USA i ZSRR. Decyzja ta była ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla Grzegorza. Lombard to przecież jego muzyczne „dziecko”!.
  • 06.1988 – Małgorzata Ostrowska, Piotr Zander, Henryk Baran wraz z menadżerem wystąpili w programie telewizyjnym „Stare, nowe, najnowsze”, tłumaczyli decyzję zwolnienia Grzegorza Stróżniaka i przedstawili nowych muzyków: Robert Kalicki – klawisze, wokal, Artur Malik – perkusja.
  • 03.09.1988 – po kilku miesięcznych przygotowaniach Lombard zagrał koncert w „Scenie na piętrze”.
  • 01.1988 – po zrealizowaniu programu telewizyjnego zespół zawiesił działalność z powodów osobistych Małgorzaty Ostrowskiej.

1987

  • 12.12.1987 – zespół zagrał ostatni koncert w tym składzie na Festiwalu Messam w Belgradzie.
  • 10.1987 – Lombard wyjechał w trasę koncertową: „Nasz wspólny świat” wraz z zespołem „Lady Punk”, „Kombi”, „TSA”, „Daab”.
  • 08.1987 – premiera jednej z najciekawszych płyt „Lombardu”, w której słychać fascynacje Grzegorza Strózniaka muzyką musicalową – „Kreacje” z takimi wspaniałymi utworami jak „Słowa na murze”, „Odejść bez pożegnań”, „Kreacje – frustracje”, „Tyle masek nas dzieli”.
  • 07.1987 – zespół zagrał kilka koncertów w Niemczech i w kraju. Wystąpił również podczas „Dni Warszawy w Moskwie”.
  • 01.07.1987 – 11.07.1987 – zespół nagrywał płytę „Kreacje”.
  • 06.1987 – trasa w Niemczech by wraz z Czesławem Niemenem wystąpić z okazji 750-lecia miasta Berlina.
  • 25.06.1987 – Lombard wystąpił w Opolu z utworem „Ocalić serca”.
  • 15.03.1987 – zespół zarejestrował koncert w Nysie, który ukazał się na płycie „Live hits 87”.

1986

Skład 07.1986 – 04.1988:
Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Henryk Baran – bas, Wojciech Anioła – perkusja.

  • 07.1986 – Zespół wznowił działalności w kolejnym zmienionym składzie.
  • 06.1986 – powrót nastąpił na Festiwalu w Opolu. Zespół wystąpił jako gość Festiwalu z utworem „Gołębi puch” i „Szklana pogoda”.
  • 06.1986 – 12.1986 – zespół koncertował w kraju i za granicą.
  • 04.1986 – zespół zawiesił działalność z powodów osobistych Małgorzaty Ostrowskiej.
  • 03.1986 – Lombard nagrał angielskie wersje utworów z płyty „Anatomia”. Angielska wersja nosiła tytuł „Wings of the Dove” ukazała się jesienią 1986 roku.

1985

  • 12.1985 – Lombard zagrał koncert w Lipsku „Pop Messe”.
  • 11.1985 – Obyły się zaplanowane pożegnalne koncerty (Małgorzata Ostrowska nie chciała już współpracować z Lombardem), podczas których w zastępstwie Włodzimierza Kempfa wystąpił wcześniej współpracujący z zespołem Przemysław Pahl. Z zespołu odszedł również Zbigniew Foryś.
  • 09.1985 – Odbył się koncert w Dreźnie na Festiwalu Przebojów (nagroda).
  • 08.1985 – Lombard Występił na Festiwalu w Sopocie, który po „czerwonym dywaniku” w Ministerstwie Kultury i Sztuki nie mógł zakończyć się sukcesem.
  • 08.1985 – Lombard obył trasę po Włoszech: Succivo, Pozzuoli, Avellino.
  • 07.1985 – Utwory „Czeski film”, „Ckliwy melodramat”, „Wąwóz Kolorado” i „Mam dość” podbiły listy przebojów.
  • 06.1985 – Lombard został odsunięty, przez władzę, od wystąpienia na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za odmowę wystąpienia na Festiwalu w Zielonej Górze. Zespołowi groziło odwołanie zaplanowanej na sierpień trasy do Włoch.
  • 06.1985 – Zespół w Holandii w Studio Fendal Sound dokonał zgrania płyty „Anatomia”.
  • 18.05.1985 -podczas koncertu „Rock Arena” zespół otrzymał „Złotą Płytę” za singiel „Adriatyk, ocean gorący”, „Dwa słowa, dwa światy”.
  • 04.1985 – Odbyły się nagrania w Studio w Poznaniu do kolejnej płyty „Anatomia”.
  • 03.1985 – Zespół Lombard odbył trasę koncertową po klubach w Holandii na zaproszenie Rockhouse Recors: Tilburg, Amsterdam, Drachten.

1984

  • 11.1984 – Odbyła się trasa wraz z zespołem Kombi i Markiem Bilińskim w Niemczech w ramach Festiwalu Kultury Polskiej w Berlinie Zachodnim, Bremen, Hamburgu.
  • 11.1984 – Na radiowe Listy Przebojów trafił utwór „Szara maść”.
  • 09.1984 – premiera musicalu „Łyżki i księżyc” w Teatrze Polskim w Poznaniu. „Łyżki i Księżyc”, muzykę do tego spektaklu skomponował Grzegorz Stróżniak. Po raz pierwszy w Polskim Teatrze wystąpił zespół rockowy grający na żywo. Zespół Lombard wraz z aktorami Teatru Polskiego zagrał kilkadziesiąt spektakli.
  • 09.1984 – 11.1984 – zespół koncertował w całej Polsce i grał spektakle „Łyżki i Księżyc” w Teatrze Polskim w Poznaniu.
  • 08.1984 – Odbył się koncert w Hannover w Niemczech na dorocznym Święcie „Altstadtfest”.
  • 07.1984 – Odbył się koncert Rock nad Bałtykiem w Kołobrzegu.
  • 06.1984 – premiera płyty „Szara maść”.
  • 05.1984 – Lombard wyjechał na trasę koncertową do Włoch: Succivo, Parete, Neapolu.
  • 05.1984 – Na Festiwalu Opolskim, wraz z Lady Punk i Orkiestra Ósmego Dnia, Lombard zdobył pierwszą nagrodę dla swojej wytwórni fonograficznej „Savitor”. Zespół wykonał utwór pt. „Stan gotowości”, który znów podbijał Listy Przebojów.
  • 05.1984 – Odbyła się seria koncertów zespołu m.in. „Rock Arena w Poznaniu”.
  • 01.04.1984 – Lombard zagrał koncert z okazji Setnego wydania Listy Przebojów „Trójki” w Sali Kongresowej w Warszawie.
  • 03.1984 – ukazała się płyta „Wolne od cła”.
  • 03.1984 – Lombardu rozpoczął jednocześnie przygotowania i próby do musicalu „Łyżki i Księżyc”.
  • 03.03.1984 – zespół rozstał się z perkusistą Przemysławem Pahlem.
  • 03.1984 – odbyły się również pierwsze próby z Włodzimierzem Kempf’em nowym perkusistą, przygotowania do nagrania kolejnej już płyty pt. „Szara maść”.

Skład 03.1984 – 12.1985
Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Zbigniew Foryś – bas, Włodzimierz Kempf – perkusja.

  • 15.01.1984 – podczas koncertu w klubie „Stodoła w Warszawie”, Lombard otrzymał od wytwórni „Polskie Nagrania”, z rąk Andrzeja Karpińskiego, Złotą Płytę za album „Śmierć dyskotece”. Koncert prowadził Wojciech Mann.
  • 01.1984 – 03.1984 – dzięki pracy w studio na początku roku ukazały się dwa single po dwa utwory na każdym: „Szklana pogoda”, z „Kto mi zapłaci za łzy”, „Adriatyk” z „Dwa słowa, dwa światy”. Utwory trafiły na listy przebojów, zdobywając czołowe miejsca.

1983

  • 11.1983 – trasa koncertowa w Holandii. Zespół zagrał koncerty w Rotterdamie, Leiden, Amsterdamie (Klub Melkweg), Appeldoorn i Wesp.
  • 09.1983 – 10.1983 – zespół wszedł do studia przygotowując kolejny materiał.
  • 06.1983 – premiera płyty „Śmierć dyskotece”. Płyta sprzedała się w ilości 400.000 egzemplarzy.
  • 06.1983 – Lombard otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za kompozycję „Szklana Pogoda”.
  • 05.83 – premiera płyty „Live” nagranej w Sali Filharmonii Szczecińskiej. Na płycie znalazły się takie utwory jak „Przeżyj to sam” (najsłynniejsze wykonanie), „Nasz ostatni taniec”, „Bye, bye Jimy”. Płyta sprzedała się w nakładzie 100.000 egzemplarzy.
  • 10.05.1983 – 11.05.1983 – odbyły się cztery koncerty promujące płytę „Live” w Klubie Park w Warszawie.
  • 01.1983 – 02.1983 – zespół nagrywał w studiu przygotowując kolejny materiał.

1982

  • 21.11.1982 – Odbyła się rejestracja koncert w Sali Filharmonii Szczecińskiej.
  • 08.11.1982 – Odbył się koncert podczas przeglądu kapel rockowych w Pałacu Kultury w Poznaniu.
  • 10.1982 – liderem zespołu zostaje niepodważalnie Grzegorz Stróżniak. Grzegorz jest nie tylko autorem większości utworów i przebojów zespołu Lombard, ale również wyznaczył elektroniczny, pop-rockowy nurt.
    10.1982 – z zespołem rozstała się Wanda Kwietniewska i Maurycy Przybyłowicz. Nowym basistą został Zbigniew Foryś i już w październiku rozpoczęły się pierwsze próby w nowym składzie.

Skład 10.1982 – 03.1984
Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Zbigniew Foryś – bas, Przemysław Pahl – perkusja.

  • 09.1982 – w międzyczasie nowym perkusistą Lombardu został Przemysław Pahl

Skład 09.1982 – 10.1982
Wanda Kwietniewska .- wokal, Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Maurycy Przybyłowicz – bas, Przemysław Pahl – perkusja.

  • 09.1982 – 11.1983 – Zespół koncertował w całym kraju, zdobywając wciąż nowych fanów.
  • 17.07.1982 – 10.10.1982 – Miała miejsce trasa koncertowa składająca się z ok. 60 koncertów. Najważniejsze z nich to: „Rock na Pojezierzu” w Brodnicy, „Open Rock” w krakowskiej Rotundzie, Kart Rock w Jeleniej Górze, Klub Stodoła w Warszawie, „Rock’olekckcje”.

Skład 06.1982 – 09.1982
Wanda Kwietniewska – wokal, Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Maurycy Przybyłowicz – bas, Piotr Chyliński – perkusja.

  • 06.1982 – nowym perkusistą zespołu został Piotr Chyliński.
  • 06.1982 – „Nasz ostatni taniec” dotarł na drugie miejsce Listy Przebojów „Trójki” z czasem królował na wszystkich listach przebojów w Polsce.
  • 21.06.1982 – zespół rozpoczął nagrania do pierwszej płyty „Śmierć dyskotece” w Studio Polskich Nagrań w Warszawie.
  • 05.1982 – 06.1982 – Miała miejsce trasa koncertowa składająca się z około 81 koncertów w całej Polsce.
  • 4.05.1982 – pierwsza rejestracja pełnego koncertu zespołu Lombard w Sali Drukarza w Poznaniu.
  • 04.1982 – Rozpoczęto nagrania w studio Polskiego Radia w Poznaniu. Utwory „Nasz ostatni taniec” i „Koszmarna Kołysanka.
  • 01.04.1982 – w dniu inauguracji Radiowej „Trójki” wyemitowano po raz pierwszy najważniejszy utwór w historii zespołu „Przeżyj to sam”. Po dwóch dniach emisji został zdjęty z anteny przez cenzurę.
    02.1982 – na antenę Radio Kurier weszły dwie piosenki zespołu „Droga Pani z Telewizji” i „O jeden dreszcz”.

Skład 01.1982 – 06.1982
Wanda Kwietniewska – wokal, Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – wokal, klawisze, Piotr Zander – gitara, Maurycy Przybyłowicz – bas, Wacław Laskowski – perkusja.

  • 01.1982 – w drugiej połowie stycznia zespół wznowił swoja działalność. Ze współpracy z zespołem zrezygnował Maciej Szymański i Krzysztof Kuźniak.

1981

  • 13.12.1981 – z powodu stanu wojennego działalność zespołu stała się niemożliwa. Dlatego na jakiś czas wszelkie działania promocyjne Lombardu zostały wstrzymane.
  • 11.1981 – 12.1981 – Zespół wyruszył w pierwszą trasę koncertową Lombardu jako suport „Budki Suflera”.
  • 11.1981 – Odbył się dalszy ciąg nagrań w Radio Szczecin. Zespół nagrał utwory: „O jeden dreszcz”, „Przeżyj to sam”, „Dworzec pełen snów”.
  • 20.10.1981 – Miał miejsce pierwszy koncert zespołu Lombard w klubie „Walter” w Poznaniu

Skład 09.1981 – 12.1981
Wanda Kwietniewska – wokal, Małgorzata Ostrowska – wokal, Grzegorz Stróżniak – wokal, klawisze, Maciej Szymański – klawisze, Piotr Zander – gitara, Krzysztof Szmigiero – gitara, Krzysztof Kuźniak – perkusja.

  • 09.1981 – Odbyły się pierwsze próby z nowymi gitarzystami Piotrem Zanderem i Krzysztofem Szmigiero.
  • 20.08.1981 – na próbach nie zjawił się Jeremi Sajkowski. Wraz z rodziną wyemigrował do Austrii, a potem do Kanady.
  • 15.08.1981 – debiut telewizyjny z utworem „Bez zysków, bez strat” w programie „Magazyn Pana Manna”
  • 07.1981 – Tego dnia miała miejsce pierwsza sesja nagraniowa w Radio Szczecin. Lombard nagrał utwory: „Bez zysków, bez strat”, „Komu cichy płacz”, „Błądząc wędrując”.
  • 07.1981 – Tego dnia miała miejsce pierwsza sesja nagraniowa w Radio Szczecin. Lombard nagrał utwory: „Bez zysków, bez strat”, „Komu cichy płacz”, „Błądząc wędrując”.
  • 18.05.1981 – pierwsza próba zespołu Lombard w sali Estrady Poznańskiej. Data uważana jest za dzień powstania zespołu „Lombard”.