Max Mińczykowski

Maksymilian Mińczykowski – perkusista, urodzony 26 grudnia 1990 roku w Poznaniu, absolwent Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie perkusji. Pasją do bębnów zaraził go ojciec już w dzieciństwie. W młodym wieku zdecydował więc, że muzyką zajmie się na poważnie. Najbardziej fascynuje go rock progresywny z lat 70. oraz 80. XX w. Swoją muzykalność oraz warsztat gry rozwijał, umiejętnie naśladując swoich muzycznych idoli reprezentujących różne style i nurty, od muzyki klasycznej poprzez jazz, rocka po pop. Doświadczenie sceniczne zdobywał, koncertując w kraju i za granicą we współpracy z orkiestrami, big-bandami i innymi zespołami wykonującymi muzykę rozrywkową. Ciekawym epizodem w jego biografii była muzyczna przygoda z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych, z którą występował w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

Jest członkiem nie tylko grupy Lombard, lecz także Dizzy Boyz Brass Band, pierwszego w Polsce nowoorleańskiego brass bandu, z którym w 2018 r. zarejestrował płytę Live at Studio M (gościnnie w tym projekcie wziął udział także trębacz Andrea Tofanelli). W 2019 r. Mińczykowski uczestniczył w nagrywaniu jubileuszowego albumu Karol Big Band A la Carte. Na przełomie 2018 i 2019 r. wyruszył w ogólnopolską trasę koncertową promującą album Soon Jeremiego Sikorskiego. W 2020 r. zaangażował się w realizację epki Będzie Pan to jadł? Adama Czecha, a w 2021 r. wszedł w skład Morrison Tres, progresywnego trio wykonującego muzykę eksperymentalną, w którym gościnnie wystąpili trębacz Christoph Titz oraz saksofonista Jakob Dinesen.

Mińczykowski od wielu lat współpracuje z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu i Orkiestrą Miasta Poznania. Prowadzi także klasę perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu – szkole, w której sam się kiedyś uczył.

Nagrody:

– I nagroda podczas VI Avant Drum Session, Poznań 2011 r.

– I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Perkusistów Wojska Polskiego, Bydgoszcz 2019 r.

– I nagroda na XXIV Big Band Festiwalu, Nowy Tomyśl, 2019 r. oraz nagroda dla najlepszego solisty tego festiwalu

– II nagroda na Konkursie Werblowym EduDrum, organizowanym przez Beat.it, 2020 r.