MARTA CUGIER

12 lutego 1978 roku w Poznaniu urodziła się Marta Cugier od 1999 roku wokalistka zespołu Lombard. Już od najmłodszych lat kochała śpiew i taniec. Pierwsze trasy koncertowe Marty odbywały się z Babcią po ukochanym mieście, a publiczność stanowiło liczne rodzeństwo i przyjaciele dziadków. W szkole podstawowej nr 4 na akademiach śpiewała i recytowała wiersze. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę tańca i śpiewu w Centrum Kultury Zamek najpierw w zespole Mała Wielkopolska, później w Paradzie, z którymi występowała podczas koncertów dla dzieci m.in. w niezwykle popularnych widowiskach organizowanych w Arenie „Dziecko potrafi” czy „Pali się”.

W 1993 roku rozpoczęła naukę w V L.O. gdzie działał zespół muzyczny Nameless, którego opiekunem był ówczesny dyrektor szkoły Adam Syroczyński i kabaret Heba5 dowodzony przez Panią Barbarę Grzeszczak i Helenę Antoszczak, w których występowała na akademiach i reprezentowała szkołę na festiwalach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Grała również w Szkolnej Drużynie siatkówki. Jeszcze w liceum rozpoczęła współpracę z zespołem Pacific231 grającym muzykę autorską, koncertowała w poznańskich klubach śpiewając blues, jazz i rocka. Nigdy nie myślała o zawodowym śpiewaniu, dlatego po zdaniu matury wybrała studia na wydziale nauk politycznych i dziennikarstwa. Jej pożegnalny koncert z „Piątką” odbył się w Teatrze Muzycznym.

Bez wiedzy Marty został zarejestrowany, a kaseta trafiła do Grzegorza Stróżniaka, który niezwłocznie się z nią skontaktował i w przeciągu zaledwie 2 lat od pierwszego spotkania Marta Cugier została wokalistką zespołu Lombard w lipcu 1999 roku, po gorąco przyjętym koncercie w Międzyrzecu Podlaskim. W 2000 roku ukazała się pierwsza płyta Marty z zespołem Lombard pt. „Deja’vu” głównie z muzyką Grzegorza Stróżniaka do jej własnych tekstów, natomiast aranżację gitar powierzono Pawłowi Klimczakowi. Wspólnie z zespołem Lombard

Marta Cugier zagrała 1500 koncertów, nagrała 2 płyty autorskie, płytę Live z koncertem z Trójki, DVD z widowiskiem „Drogi do wolności” oraz płytę „Lombard swing” z hitami zespołu w tytułowej konwencji. Martę i Grzegorza połączyła nie tylko miłość do muzyki. Od kilkunastu lat tworzą niezwykły duet na scenie i w życiu, są producentami, wydawcami, swoich artystycznych pomysłów.