Krwawiące serce

Lista utworów:

  1. Krwawiące serce

Wytwórnia: Show Time Music Production
Data wydania: 2022
Nośnik: singiel cyfrowy

Skład:
wokal – Marta Cugier
instr. klawiszowe – Grzegorz Stróżniak
chór – Grzegorz Stróżniak i Łukasz Migdalski

24 lutego 2022 roku o godzinie 5 rano, Rosja napadła na Ukrainę. Normalne życie się zatrzymało. Na naszych oczach rozgrywa się niewyobrażalna tragedia. Przypomniały nam się bolesne karty historii 1939 r., kiedy Niemcy i Rosja napadły na Polskę. Dlatego jako ludzie wrażliwi, nie możemy przejść obojętnie obok tych wydarzeń.

Każdy z nas biorących udział w tym projekcie, tak jak większość Polaków, pomaga i angażuje się w różne akcje charytatywne na rzecz Ukrainy i uchodźców wojennych. Z zapartym tchem śledzimy doniesienia z frontu, Polskie i międzynarodowe działania na rzecz wsparcia narodu Ukraińskiego i na rzecz pokoju. Każdego dnia zdajemy egzamin z człowieczeństwa, dlatego tak bardzo dumni jesteśmy z postawy Państwa Polskiego i Polaków.

Kiedy na przełomie marca i kwietnia 2022 roku świat obiegła informacja o rzezi w Buczy, Irpieniu, Borodziance, Mariuopolu… trudno było uwierzyć, że w XXI wieku mogą dziać się tak przerażające i okrutne rzeczy! Mordowanie cywili, gwałty, grabieże, nieprzestrzeganie żadnych konwencji o ochronie ofiar wojny… Brakuje słów by wyrazić żal, smutek, złość, poczucie bezsilności i ogromnego współczucia, dlatego postanowiliśmy nasze silne emocje zawrzeć w utworze „Krwawiące serce”, do którego tekst napisała Marta Cugier, a muzykę skomponował Grzegorz Stróżniak.
Jako wielcy fani chóru męskiego śpiewu cerkiewnego „Partes” złożonego z zawodowych wokalistów, postanowiliśmy nasz utwór połączyć z kontakionem Wielkiego Kanonu Św. Andrzeja z Krety „Dusze Moja” w ich znakomitym wykonaniu, z płyty Sporos.

Do naszego projektu zaprosiliśmy również znakomitego malarza realizmu magicznego Arkadiusza Dzielawskiego, który do oprawy graficznej przekazał nam swój obraz „Peace for Ukraine”, który stanowi cześć niezwykłego projektu dla Ukrainy, w którym wzięło udział 12 znakomitych artystów malarzy z Polski i z Ukrainy. Oryginalna, podpisana i numerowana przez wszystkich biorących udział w aukcji artystów, kolorowa infografika kolekcjonerska została wyprodukowana w ilości limitowanej 90 szt. i wystawiona na sprzedaż, a cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Publikując utwór „Krwawiące serce”, który już podczas tworzenia dostarczał nam wielu wzruszeń, zależy nam na tym, by żar wsparcia dla Ukrainy nie gasł, by ta wojna nam wszystkim nie spowszedniała. Byśmy nie zagubili się w gąszczu własnych problemów, kiedy obok nas giną, cierpią ludzie.

Każdego dnia naród ukraiński udowadnia nam, że jest silny, odważny, wyrwały, zdeterminowany… tym bardziej my, zastanawiamy się ile jeszcze muszą znieść, by dusza świata i ludzkie sumienia obudziły się ze snu, by otworzyły się serca i portfele, by wszyscy zjednoczyli się w pracy na rzecz pokoju na Ukrainie, wycofanie się wojska rosyjskiego z ziemi ukraińskiej i zakończyła się ta wojna! Nie ma na co czekać!

Wszystkie osoby pracują przy tym projekcie bez wynagrodzenia. Cały dochód ze sprzedaży singla online i z odtworzeń online zostanie przekazany na konto Ukrainy u24.gov.ua w równych częściach na: obronę, pomoc medyczną i odbudowę, na co przedstawimy stosowne dokumenty. Nie będzie to milion dolarów, ale w tej sytuacji każdy grosz się liczy, nawet ten „wdowi grosz”. Waszym zadaniem jest tylko odtwarzanie tego utworu. Być może, również dzięki nam osoby i instytucje zdecydują się na bezpośrednie przelewy na wskazane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy cele, za pośrednictwem strony www.ukraine.ua

„Dusze moja” kontakion ton 6 Wielkiego Kanonu św. Andrzeja z Krety w wykonaniu docenianego i nagradzanego w Polsce i na świecie zespołu męskiego śpiewu cerkiewnego PARTES z płyty Sporos.